Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2014-04-23
Zapraszamy na kolejne spotkanie społeczności Geek Girls Carrots Białystok. Tematyka: pasja, moda, technologia i (dochodowe!) startupy – czyli to, co geek girls lubią najbardziej.
Gośćmi będą Aleksandra Jarośkiewicz i Paweł Kocon - twórcy Fun in Design, internetowej platformy umożliwiającej projektowanie butów, zwycięzcy SturtupFest 2012. Ich prezentację poprzedzi wystąpienie Emilii Ostapowicz z Xevin Lab, która omówi najczęstsze błędy popełniane przez młodych przedsiębiorców poszukujących inwestora. Których to błędów, jak łatwo możemy się domyślić, Ola i Paweł skutecznie uniknęli.
Wstęp wolny po rejestracji na
http://ggcbialystok17.evenea.pl
Agenda:
18:00 - Powitanie – Kasia Stempniak, organizatorka GGC Białystok
18:10 - Emilia Ostapowicz, Xevin Lab – „10 grzechów głównych w poszukiwaniu inwestora"”
18:40 - Aleksandra Jarośkiewicz i Paweł Kocon, Fun in Design – „Jak połączyć modę z technologią i szybko zacząć na tym zarabiać“
19:15 - Pitches – 1-minutowe prezentacje projektów uczestników
19:15 - Networking / Afterparty
Poczęstunek-niespodziankę na spotkanie przygotuje Twardy Szparag.
Prelegenci:
Aleksandra Jarośkiewicz - absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, japonistka. Pomysłodawczyni i współzałożycielka Fun in Design. Przed założeniem własnej firmy zajmowała się marketingiem, pracowała m.in. w L'Oreal. Zawsze uwielbiała wyzwania zawodowe, podczas studiów pracowała nawet jako stewardessa w PLL LOT. Pasjonatka kultury japońskiej, świata e-commerce i trendu mass customization.
Paweł Kocon – z wykształcenia politolog, z doświadczenia PR-owiec. Współtwórca Fun in Design, odpowiedzialny za promocję marki. Wcześniej związany z Pracuj.pl, a także WARTĄ i Kredyt Bankiem, w których zajmował się komunikacją wewnętrzną i budowaniem wizerunku tych firm jako pracodawców. Zwolennik myślenia, że najważniejszy jest pomysł, a potem dostosowanie go do możliwości budżetowych firmy, a nie na odwrót. Varsavianista amator.
Emilia M. Ostapowicz - analityk finansowy w Xevin Lab - pierwszym inkubatorze technologicznym w Białymstoku - gdzie zajmuje się preinkubacją projektów IT. Studiowała Informatykę oraz Ekonomię na Uniwersytecie w Białymstoku i Uniwersytecie w Oldenburgu w Niemczech. Posiada 4-letnie doświadczenie w obszarze finansów w zakresie weryfikacji projektów inwestycyjnych, budżetowania przedsięwzięć IT, sporządzania prognoz, analiz finansowych i biznes planów oraz pozyskiwania środków finansowych na uruchomienie i rozwój projektów technologicznych. Doradzała w szeregu transakcji z zakresu inwestycji w projekty IT. Współtwórca i wspólnik kilku przedsięwzięć z obszaru nowych technologii, Internetu i rozwiązań mobilnych.
Geek Girls Carrots - o co chodzi?
Geek Girls Carrots to ogólnopolska społeczność kobiet kochających nowe technologie. Tworzą ją programistki, graficzki, project managerki, startuperki, właścicielki firm, blogerki, specjalistki od: użyteczności, mediów społecznościowych, komunikacji w Internecie, SEO i SEM, a także studentki kierunków związanych z IT – ale nie tylko!
Misją GGC jest promowanie pozytywnych wzorców kobiet, które odnoszą sukcesy w branży IT. Odbywające się co miesiąc spotkania są okazją, aby porozmawiać, opowiedzieć o swoich projektach, wymienić się wiedzą, doświadczeniem, pomysłami. GGC organizują także szkolenia i warsztaty, a reprezentantki społeczności uczestniczą w konferencjach i spotkaniach branżowych.
Idea Geek Girls Carrots, zainicjowana przez Kamilę Sidor w Warszawie w 2011 r., zainspirowała dziewczyny w całej Polsce. Obecnie spotkania odbywają się już w 14 polskich miastach oraz w Berlinie i Seattle.
Więcej o Geek Girls Carrots na: geekgirlscarrots.pl