Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2021-01-19
Pandemia nas nie powstrzymuje, bowiem dźwięki naszych uczuć muszą trwać i wybrzmiewać, zatem poniżej przesyłam informacje związane z kolejnym koncertem, który zostanie nagrany i zaprezentowany w Internecine.
Koncert z cyklu SCENA MISTRZÓW
Część II Dźwięki uczuć”
ANNA KRZYSZTOFIK-BUCZYŃSKA – klawesyn
Paweł Buczyński - prezentacja multimedialna
W programie:
Johann Kuhnau [1660-1722]
Sonaty biblijne
IV - Choroba i uzdrowienie Ezechiasza
V - Gedeon - wybawca Izraela
VI - Śmierć i pogrzeb Jakuba
ANNA KRZYSZTOFIK-BUCZYŃSKA
Ukończyła z wyróżnieniem: PSM I st. im. I. J. Paderewskiego w Tarnowskich Górach w klasie fortepianu mgr Haliny Gacki-Krzysztofik, OSM I i II st. w Bytomiu w klasie mgr Marii Zegalskiej oraz studia magisterskie i podyplomowe w Filii AMFC w Białymstoku w klasie prof. Jana Kadłubiskiego. Ukończyła z wyróżnieniem jednolite studia magisterskie na UMFC Wydział w Białymstoku w klasie klawesynu prof. Lilianny Stawarz. W roku 2015 uzyskała tytuł doktora sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka na podstawie rozprawy doktorskiej „Między klawesynem a fortepianem – różnice w interpretacji na podstawie wybranych utworów”. Jako pedagog (pianistka i klawesynistka) pracuje na stanowisku adiunkta w Filii UMFC w Warszawie - Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku. Prowadzi zajęcia klawesynu, zespoły kameralne i wykłady o zagadnieniach wykonawczych muzyki dawnej. Jest wieloletnim akompaniatorem w klasie altówki prof. P. Reichetra. Koncertuje, dyrygując od klawesynu lub fortepianu. Jako muzyk orkiestrowy wchodzi w skład Orkiestry Symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, realizując partie fortepianu, klawesynu, czelesty, organów oraz rozmaitych klawiszowych instrumentów elektronicznych. Jest korepetytorem solistów, z którymi pracuje nad przygotowaniem ich partii operowych lub musicalowych. Jako pianista-akompaniator bierze udział w próbach muzycznych i reżyserskich. Pracowała przy realizacji oper: St. Moniuszko „Straszny Dwór”, „Halka wileńska”, G. Verdi „Traviata”, W. A. Mozart „Czarodziejski Flet”, G. Ph. Telemann „Pimpinone”, G. Bizet „Carmen”, J. Strauss „Zemsta Nietoperza”, „Baron Cygański”, G. Puccini „Cyganeria” i „Turandot” a także musicali: Ch. Williams „Korczak”, A. L. Weber „Upiór w operze”, J. Bock „Skrzypek na dachu”, L. Simon „Doktor Żywago” oraz bajek muzycznych: „Adonis ma gościa” J. Lubowicz, „Kot w butach” P. Nazaruk i „Sprawa Kapturka Cz.” P. Klimek. Jest współzałożycielką Zespołu Muzyki Dawnej CONSORT 415. Występuje w nim w charakterze solistki i kameralistki, wykonując partie basso continuo na klawesynie i pozytywie.
Od wielu już lat realizuje projekty koncertowe w zakresie muzyki od XVI-wiecznej do współczesnej, wykorzystując umiejętność gry na kilku instrumentach.
PAWEŁ BUCZYŃSKI
Ukończył Szkołę Podstawową nr 1 im. J. Słowackiego w Białymstoku oraz PSM I st. im. I. J. Paderewskiego w Białymstoku w klasie skrzypiec mgr A. Dunaj. Obecnie uczeń Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej oraz PSM II st. im. I. J. Paderewskiego w Białymstoku w klasie skrzypiec mgr A. Bilskiej-Gogol. Laureat wielu konkursów przedmiotowych z kształcenia słuchu, matematyki, fizyki, chemii i informatyki. Stypendysta fundacji Enea Akademia Talentów. Od czterech lat stypendysta Prezydenta Miasta Białegostoku, a w bieżącym roku także Zarządu Województwa Podlaskiego oraz Ministra Edukacji i Nauki. Uhonorowany medalem za pilność Diligentiae.
19.01.2021 wt, godz.18:00, Sala Koncertowa UMFC Filii w Białymstoku, ul. Kawaleryjska 5
Koncert bez udziału publiczności