Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2021-02-19
Koncert symfoniczny
Artyści
Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
Mirosław Jacek Błaszczyk – dyrygent
Roman Lasocki – skrzypce
Małgorzata Wasiucionek – skrzypce
Program
G. Bacewicz (1909-1969) – VII Koncert skrzypcowy
Tempo mutabile
Largo
Allegro
H. Wieniawski (1835-1880) – Fantaisie brillante op. 20 na motywach z opery „Faust" Ch. Gounoda
Allegro moderato
Andante ma non troppo
Allegro agitato non troppo
Andante. Andante non troppo
Tempo di Valse. Allegro non troppo
L. van Beethoven (1770-1827) – I Symfonia C-dur op. 21
Adagio molto – Allegro con brio
Andante cantabile con moto
Menuetto: Allegro molto e vivace
Adagio – Allegro molto e vivace
ROMAN LASOCKI
Jeden z najwybitniejszych skrzypków polskich swego pokolenia. Studia z wyróżnieniem ukończył w PWSM w Łodzi w klasie profesora Franciszka Jamrego, a Jego Mistrzami byli: André Gertler, Henryk Szeryng, Tadeusz Wroński, Stanisław Lewandowski.
Występował na najważniejszych estradach koncertowych świata, m.in. w paryskiej Salle Gaveau, wiedeńskiej Bösendorfer-Saal, nowojorskiej Carnegie Hall oraz w innych poważanych centrach koncertowych Europy, Azji, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Uczestniczył w renomowanych światowych festiwalach muzycznych, takich jak Festival Estival de Paris czy Warszawska Jesień.
MAŁGORZATA WASIUCIONEK
Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 7 lat pod kierunkiem mgr Ludmiły Sołowiewicz w Jeleniej Górze. W 2014 roku z wyróżnieniem ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w klasie prof. Romana Lasockiego. Studiowała również w Mozarteum w Salzburgu, w klasie prof. Pierre’a Amoyala. W 2017 roku otrzymała tytuł doktora sztuk muzycznych, a rok później została adiunktem na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego. Prowadzi klasę skrzypiec w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. K. Szymanowskiego w Katowicach, a ponadto jest wykładowcą Małopolskiej Akademii Talentów.
Jako solistka koncertowała z wieloma orkiestrami w Polsce i na świecie wykonując najwybitniejsze dzieła literatury skrzypcowej. Były to orkiestry, m.in.: Filharmonii Śląskiej, Podkarpackiej, Dolnośląskiej, Białostockiej, Zielonogórskiej, Lubelskiej, Świętokrzyskiej, „Amadeus”, Sinfonia Varsovia, ponadto Neue Lausitzer Philharmonie w Görlitz, Loh-Orchester Sondershausen, Miasta Cottbus, czy Miasta Calgary.
Piątek, 19 lutego 2021, godz. 19.00 Sala koncertowa, ul. Podleśna 2 – koncert z udziałem publiczności!