Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2020-02-29
Kino Forum oraz Fundacja Pomoc Autyzm zapraszają młodych widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów na dedykowany im seans kinowy. Zapraszamy także innych widzów, którzy z powodu swoich trudności z odbiorem otaczającego świata chcieliby skorzystać z takich dostosowanych seansów. Seanse przyjazne sensorycznie są dla wszystkich, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo.
Przygody Wikinga Tappiego – zestaw I
Godz. 12.00.
Bilety dostępne w kasie kina Forum (ul. Legionowa 5), kasie Centrum im. Ludwika Zamenhofa (ul. Warszawska 19) i na
www.bilety.bok.bialystok.pl:
- 13 zł – dorośli lub dzieci po okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności, orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub wypisu diagnozy oraz ich opiekun / specjalny bilet “Rodzinny”: min. 3 os.
- 16 zł – normalny
Przygody Wikinga Tappiego
Polska 2018/19, 55′
na podstawie serii książek autorstwa Marcina Mortki
reżyseria: A.P. Morawski, T. Moult – Milewska, M.Kur
wiek: 4+
„Przygody Tappiego” to seria opowieści o dzielnym, dobrodusznym wikingu i jego przyjaciołach, które dzieją się w magicznym świecie rodem z folkloru skandynawskiego. Animację, na podstawie uwielbianej przez najmłodszych serii książek autorstwa Marcina Mortki, wyprodukowało studio EGoFILM.
Każdy odcinek skonstruowany jest wedle czytelnej zasady – sympatyczny i zawsze uśmiechnięty Tappi razem ze swoim przyjacielem reniferkiem Chichotkiem podejmują kolejne wyzwanie, z którego wychodzą obronną ręką i wyciągają dobrą naukę na przyszłość. Dialogi między postaciami są jasne i czytelne, a ponadto zawierają sporo humoru, dzięki czemu seria zapewni zarówno dzieciom jak i dorosłym przednią zabawę. Każdy odcinek oprócz waloru humorystycznego posiada walor edukacyjny – pokazuje dzieciom zasady, które powinny być przestrzegane w życiu. Każdy odcinek serii zabiera widzów w czarującą, inspirującą i prowokującą do myślenia podróż w krainę baśni. Historie, pełne zwrotów akcji, niespodzianek i humoru, płynnie przechodzą z jednej w drugą i tworzą spójną, pouczającą całość.
W zestawie:
1. ZAMIESZANIE Z ZIMOWYMI ZAPASAMI, reż. A. P. Morawski, 2018
2. PRZEOGROMNY KŁOPOT, reż. A. P. Morawski, 2019
3. MAGICZNA KOŁYSKA, reż. A. P. Morawski, 2019
4. OPOWIEŚĆ GAWĘDZIARZA, reż. T. Moult – Milewska, 2018
5. AWANTURA Z WODNIKAMI, reż. M. Kur, 2019
Podczas seansu przyjaznego sensorycznie:
- światła nie będą w pełni zgaszone, tylko przyciemnione;
- dźwięk filmu zostanie przyciszony, by nie przeszkadzał osobom wrażliwym na dźwięki
- wejście i wyjście na salę będzie odbywać się tą samą drogą, co zmniejszy lęk przed nowym miejscem oraz ułatwi poruszanie;
- przed pokazem nie będą wyświetlane reklamy, by nie rozpraszać uwagi widzów;
- w trakcie seansu nie będzie obowiązywała zasada całkowitej ciszy – można będzie komentować, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć razem z nim, wyrażać ekscytację, wędrować po sali itp. Rodzice nie muszą już czuć się nieswojo, kiedy ich dziecko całym sobą raduje się z filmu;
- ponieważ wiele dzieci / osób ze spektrum autyzmu jest na różnego rodzaju dietach, dlatego do kina można przynieść ze sobą własne, przygotowane przez rodziców przekąski
Jednocześnie informujemy, że w kinie partnerskim można zamówić pokaz przyjazny sensorycznie dla zorganizowanej grupy. Wystarczy zgłosić grupę i umówić termin oraz tytuł.
Kontakt w sprawach dotyczących kina przyjaznego sensorycznie: Katarzyna Pęczak
k.peczak@pomocautyzm.org