Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2017-11-26
Łukasz Pawlik Quartet feat. Mike Stern to projekt będący efektem współpracy Łukasza Pawlika z Mike’em Sternem, zapoczątkowanej udziałem amerykańskiego gitarzysty w nagraniach płyty „Lonely Journey” Łukasza Pawlika. W tym roku muzycy postanowili połączyć swoje siły na scenie dając publiczności możliwość obserwowania interakcji legendy amerykańskiego nurtu fusion z czołówką polskiej sceny jazzowej, z udziałem nagrodzonej Grammy sekcji rytmicznej Paweł Pańta – Cezary Konrad. W programie koncertu usłyszeć będzie można kompozycje Mike’a Sterna (m.in. Chromazone, KT) oraz nowe utwory Łukasza Pawlika przygotowywane na następną płytę, do której nagrań ponownie zaprosił Sterna.Płyta „Lonely Journey”, wydana w 2016 roku, osadzona w stylistyce fusion, z elementami world-music, funku i jazz-rocka spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony krytyki.
Mike Stern – jeden z najbardziej cenionych gitarzystów swojej generacji. W ciągu trwającej od ponad czterech dekad kariery zapisał w swoim dorobku współpracę z zespołem Blood, Sweat & Tears, Milesem Davisem, Jaco Pastoriusem, Brecker Brothers, Johnem Hendersonem. Wydał 16 autorskich płyt (spośród których 6 otrzymało nominację do nagrody Grammy). Elektryzujący solista, którego oszałamiająca wirtuozeria łączy w sobie moc rocka, fusion z wyszukaną harmonią jazzową, zabarwioną nieodłącznym bluesowym rysem. Posiada umiejętność stałego uatrakcyjnienia biegu zdarzeń każdego koncertu, bądź jam session przywołując na myśli skojarzenia ze swoimi gitarowymi idolami, takimi jak Jimi Hendrix, Wes Montgomery, Jim Hall i Albert King.
Łukasz Pawlik – pianista, keyboardzista jazzowy, wiolonczelista, kompozytor. Studiował na uczelniach Western Michigan University w USA oraz Robert Schumann-Hochschule w Düsseldorfie, której jest absolwentem. Laureat licznych nagród konkursowych, m.in. Grand Prix 6. Berlin Jazz&Blues Award, I nagroda w konkursie „Nadzieje Warszawy” oraz II nagroda w Konkursie na Indywidualność Jazzową na festiwalu „Jazz nad Odrą”. Dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współzałożyciel oraz lider formacji Kattorna, z którą nagrał album „Straying To The Moon” wydany w 2010 roku. W 2016 ukazała się pierwsza w pełni autorska płyta Łukasz Pawlika pt. „Lonely Journey”, do której nagrania zaprosił muzyków takich jak: Mike Stern, Michael „Patches” Stewart, Paweł Pańta, Cezary Konrad, Dawid Główczewski. W tym samym roku pojawił się jako solista wykonując partie solowe na wiolonczeli i fortepianie na płycie „4 Works 4 Orchestra” z muzyką Włodka Pawlika.
Szymon Kamykowski – saksofonista, z pochodzenia krakowianin. Studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, którą ukończył z wyróżnieniem. Obecnie jest doktorantem Akademii Muzycznej w Krakowie.W swoim dorobku ma współpracę z ponad 50 zespołami jazzowymi, rozrywkowymi oraz orkiestrami. Najbardziej ceni sobie współpracę z czołowymi polskimi muzykami jazzowymi m.in. Nikolą Kołodziejczykiem w zespołach Nikola Kołodziejczyk Orchestra oraz Nikola Kołodziejczyk Instant Ensemble, Markiem Bałatą m. in. w zespole Marek Bałata Quintet. Ma na koncie także współprace Pawłem Kaczmarczykiem i jego Audiofeeling Band oraz Anną Serafińską.Jego ulubioną stylistyką jest jazz i fusion, ale nie stroni też od innych gatunków muzycznych, dlatego przez wiele lat był członkiem zespołu Bakshish, a aktualnie koncertuje z zespołem Trebunie Tutki, polsko-ukraińsim Shockolad czy latin-jazzowym Fortet wraz z Kubanką Mili Moreno.Jest cenionym sidemanem. Jego solówki usłyszymy na wielu płytach popowych m. in. Ryszarda Rynkowskiego, Krzysztofa Napiórkowskiego, Świetlików i wielu innych. Jest także zdobywcą indywidualnych nagród na festiwalach jazzowych oraz cenionym pedagogiem.
Paweł Pańta – kontrabasista i gitarzysta basowy. Ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie w klasie kontrabasu prof. Andrzeja Mysińskiego oraz Studium Jazzowe u Zbigniewa Wegehaupta. W 1995 roku był członkiem G. Mahler Jugendorchester, prowadzonej przez Claudio Abbado. W latach 1996-98 współpracował z orkiestrą Philharmonie der Nationen, z którą zagrał ponad 100 koncertów na całym świecie. Współpracował z całą czołówką polskiego jazzu oraz z wieloma wybitnymi artystami muzyki klasycznej. Był członkiem Andrzej Kurylewicz Trio. Obecnie aktywny w zespołach Janusza Bogackiego, Gary’ego Guthmana, Wojciecha Gogolewskiego i Filipa Wojciechowskiego. Paweł Pańta w 2001 roku rozpoczyna najważniejszy etap muzycznej kariery-współpracę z Włodkiem Pawlikiem, z którym nagrywa takie albumy jak „Sonety Szekspira”, „Anhelli” ,” Tykocin Jazz Suite”, „Struny na Ziemi”, „Wieczorem”. Zwieńczeniem wspólnej pracy jest zdobycie nagrody Grammy 2014 za album „Night in Calisia”.
Cezary Konrad – perkusista, kompozytor, aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie perkusji prof. Stanisława Skoczyńskiego. Przez czytelników miesięcznika Jazz Forum uznawany za najlepszego polskiego perkusistę jazzowego według rankingu Jazz Top, nieprzerwanie od roku 1992. Pod koniec „studiów klasycznych” poświecił się muzyce jazzowej a pierwsze znaczące sukcesy zaczął odnosić jako współtwórca grupy Central Heating Trio (wraz z pianistą Filipem Wojciechowskim,1989), z którą zajął I miejsce na festiwalu Jazz Juniors ‘ 90 w Krakowie oraz otrzymał I nagrodę na Festiwalu „Pomorska Jesień Jazzowa – Klucz Do Kariery” w 1990 roku. Central Heating Trio było również finalistą międzynarodowych konkursów jazzowych w roku 1990: „IX European Jazz Competition” w Leverkusen/Niemcy i „Europe Jazz Contest” Hoeliard /Belgia. W roku 1995 nagrywa pierwszą współautorską płytę wraz z Susan Weinert – „Meeting in Krakow”- wydaną w 1996 roku. W 1995 roku zakłada też swoją pierwszą grupę: Cezary Konrad Quartet, z którą w 1999 roku nagrywa swoją pierwszą autorską płytę – „One mirror… many reflections” – wydaną w 2000 roku. Od roku 2006 Cezary Konrad występuje również z koncertami solowymi, podczas których w sposób niezwykle widowiskowy prezentuje publiczności magiczny świat instrumentów perkusyjnych. Projekt koncertów solowych wywodzi się z wieloletnich doświadczeń Cezarego jako pedagoga, wykładowcy i prowadzącego zajęcia na wielu warsztatach muzycznych zarówno na terenie Polski jak i Europy. W roku 2014, płyta z jego udziałem “Night in Calisia” zdobyła Nagrodę Grammy. Od ponad dwudziestu lat, Cezary Konrad pozostaje w czołówce najlepszych polskich perkusistów. W 2015 ukazał się trzecia autorska płyta perkusisty pt. „Cezary Konrad – On Classical” prezentująca nowe spojrzenie na znane tematy muzyki klasycznej, przetworzone przez wyobraźnię perkusisty.
Godz. 20.00.
BILETY:
- przedsprzedaż 30 zł,
- w dniu koncertu 40 zł.
Patronat medialny
Portal Miejski BiałystokOnline