Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2015-06-13
Jak pisać na rzecz równości? - seminarium dla NGO-sów, blogerek/ów i dziennikarek/rzy
13.06.2015 (sobota), w godz. 9.00-17.30
Prowadzący: Piotr Skrzypczak Amnesty International, Joanna Klimowicz Gazeta Wyborcza
Na zgłoszenia czekamy do 08.06.2015
Formularz zgłoszeniowy pod linkiem:
https://www.surveymonkey.com/s/Q9CBNBL
Szczegółowe informacje: tel. 609 288 277 lub
szkolenia@amnesty.org.pl
W czasie spotkania zapewniamy obiad, przerwy kawowe oraz zwrot kosztów dojazdu.
Liczba miejsc ograniczona
więcej na:
www.centrumzamenhofa.pl
Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wykorzystywać narzędzia medialne, aby przeciwstawiać się dyskryminacji, jak mobilizować do działania lokalne społeczności oraz rozpocząć współpracę z Amnesty International, zapraszamy do udziału.
Chcemy, aby aktywistki i aktywiści NGO, blogerki i blogerzy, a także dziennikarki i dziennikarze działali razem, zrozumieli przyczyny dyskryminacji oraz zmobilizowali swoje lokalne społeczności do przeciwstawienia się jej. Dlatego zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby na spotkanie będące częścią projektu edukacyjnego „Razem mamy siłę: STOP DYSKRYMINACJI!” więcej o projekcie...
Każda z osób uczestniczących w szkoleniu otrzyma pakiet materiałów związanych z antydyskryminacją oraz działaniami w środowisku lokalnym na rzecz praw człowieka.
Każda z osób uczestnicząca w seminarium otrzyma od Amnesty International certyfikat potwierdzający uczestnictwo w seminarium.
Amnesty International co roku przyznaje w Polsce nagrodę dziennikarską "Pióro Nadziei" za najlepszy tekst o tematyce praw człowieka. Każdy uczestnik/uczestniczka seminarium - zostanie zaproszony/a do wzięcia udziału w tym konkursie.
Piotr Skrzypczak
Politolog, specjalista z zakresu problematyki praw człowieka i przeciwdziałania dyskryminacji. Współautor podręczników i publikacji z tego zakresu. Uczestnik wielu projektów edukacyjnych, współpracownik m.in. Amnesty International i Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Wykładowca akademicki. Prowadzi zajęcia z tematyki ochrony praw człowieka, przeciwdziałania dyskryminacji. Na co dzień pracuje w Stowarzyszeniu Homo Faber gdzie odpowiada za program Antydyskryminacja.
Joanna Klimowicz
ur. 1975 r., absolwentka wydziału prawa Uniwersytetu w Białymstoku (1994-1999), ukończyła też Podyplomowe Studium Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie w Białymstoku (specjalność reklama i public relations). Pracę zawodową zaczęła w 2000 roku w „Gazecie Wyborczej” w Białymstoku, potem pracowała jako dziennikarka w lokalnych podlaskich gazetach: „Kurier Poranny” i „Gazeta Współczesna” oraz w ogólnopolskim dzienniku „Nowy Dzień”. Od 2008 roku zatrudniona na stanowisku dziennikarki i redaktorki w „Gazecie Wyborczej” w Białymstoku.
Zapraszamy!