Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2017-05-30
Zapraszamy na
bezpłatne inauguracyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Coachingu.
Godz. 17:30-20:30.
Zapisy:
http://www.izbacoachingu.com/wydarzenia/dkcbialystok5/
Praca z ludźmi może być poważna, odpowiedzialna, poukładana, pełna dystansu. Może być pełna radości, ciekawości, życzliwości, wyzwań i wspólnego odkrywania. Może też mieszać wymienione czynniki. Wszystko zależy od tego, jakie masz przekonania na temat siebie, ludzi, wspierania itd.
Nad poszerzaniem tych perspektyw pracujemy w trakcie warsztatów prowokatywnych. Pracujemy metodami prowokatywnymi, ucząc ich, oswajając, ale celem jest zawsze budowanie Twoje kolorowości, prawdziwości i poszerzanie możliwości pracy z ludźmi. Niezależnie od tego czy jesteś coachem, terapeutą, trenerem, menadżerem, nauczycielem…
Czego doświadczysz na tym spotkaniu?
- Poszerzysz granice swojej elastyczności w pracy z ludźmi. Niezależnie od tego jak szerokie są dzisiaj.
- Będziesz się dobrze bawić i nauczysz się, jak zapraszać do tego klienta. Radość nie przeszkadza w pracy na serio, a uruchamia więcej zasobów, możliwości, kreatywność.
- Złapiesz dystans do siebie, otoczenia, problemów. Nie tylko wtedy, kiedy jest dobrze i idzie łatwo.
- Poszerzysz repertuar swoich zachowań. Szczególnie w sytuacjach trudnych, patowych.
- Oddasz odpowiedzialność. Nie umywaj rąk, nie ucz się obojętności, ale sprawdź na ile pozwalasz klientowi podejmować jego własne decyzje. Tak naprawdę.
- Poćwiczysz uważność, bycie tu i teraz. Z klientem, a nie z modelami, teoriami, statystyką.
Celem jawnym warsztatu jest pozwolić Ci na doświadczenie prowokatywności, zrozumienie źródeł jej skuteczności i przećwiczenie umiejętności jej stosowania.
Celem ukrytym (ale to tajemnica) – poszerzanie perspektyw, budowanie własnej kolorowości, wyjątkowości, radości z interakcji z ludźmi. Niezależnie od tego, w jakim stopniu zechcesz stosować prowokatywność.
Dla tych poukładanych – zawartość merytoryczna:
- Prowokatywność a prowokacja – łączne i rozłączne.
- Historia prowokatywności.
- Składowe prowokatywności (humor, życzliwość, wyzwania + ciekawość i uważność). Co to oznacza, jak stosować, jak łączyć by uruchamiać możliwości i poszerzać perspektywę.
- Najczęstsze efekty pracy prowokatywnej.
- Narzędzia pracy prowokatywnej (co prawda prowokatywnie rzadko pracuje się narzędziami, ale pomagają one doświadczyć, przećwiczyć i lepiej zrozumieć metodę)
Zapraszamy:
Coachów, którzy:
- coraz częściej widzą, jak klient „tańczy”, lawiruje, ale o głównym problemie nie chce rozmawiać autentycznie
- chcą w pełni oddać klientowi odpowiedzialność za działania i rozwiązania
- szukają dynamiki pracy
- szukają metody na omijanie „czerwonych śledzi”
Terapeutów, którzy:
- chcą poszerzyć wachlarz narzędzi szybkiego docierania do źródeł problemu
- szukają pomysłu na efektywną pracę z „zawodowymi klientami”
- czują potrzebę poszerzenia wachlarza narzędzi diagnostycznych
- poszukują metod i narzędzi na efektywniejszą pracę z „demonami” i abstrakcjami klienta
Menedżerów, którzy:
- nie bardzo wiedzą, co zrobić w sytuacji, kiedy widzą, że ludzie „ściemniają”, „czarują się”
- tracą czas na biadolenie, ale nie wiedzą jak to powiedzieć albo wiedzą, ale z różnych powodów nie decydują się na powiedzenie tego, co by chcieli
- zauważyli, że nie ilość słów, a ich jakość decyduje o zmianie
HRowców, którzy:
- poszukują nowego spojrzenia na budowanie samodzielności i odpowiedzialności pracowników
- poszukują ciekawych, nietuzinkowych i skutecznych narzędzi wspierających rozwój biznesu i kapitalu ludzkiego
- poszukują pomysłu na radzenie sobie z brakiem zaangażowania i motywacji u pracownikówm- poszukują inspiracji, jak uruchamiać siebie i innych do działania
- chcą rozwinąć swoje umiejętności, aby być skutecznym partnerem dla biznesu
- chcą nauczyć się, jak zadawać niekonwencjonalne pytania, które wyrwą ze strefy komfortu i pokierują ludzi na ścieżkę rozwoju
Pedagogów i nauczycieli / wychowawców, którzy:
- poszukują nowych sposobów rozwoju i zmotywowania swoichwychowanków/ uczniów do nauki i poszerzania horyzontów
Zapraszamy również wszystkich, którzy mają tendencję do „brania na plecy” problemów innych, mierzą się z tym, jak wychodzić z trudnych, emocjonalnych sytuacji, potrzebują złapać dystans do siebie i innych, a także tych, którzy zaczęli działać rutynowo i chcą poszerzyć swój wachlarz narzędzi.
Prowadzącą spotkanie będzie gość specjalny:
Joanna Czarnecka – propagatorka etycznej prowokatywności w Polsce.
Z tej okazji uczestnicy wezmą udział w losowaniu książek i innych niespodzianek.
Prowadząca:
Joanna Czarnecka
Coach, trener, pedagog, terapeuta. Dyrektor Oddziału Mazowieckiego Izby Coachingu. Współtwórca Provocare – Instytutu Komunikacji Prowokatywnej. Zajmuje się rozwojem i promowaniem Metod Prowokatywnych i Improwizacyjnych w pracy coachingowej, trenerskiej, handlowej i menedżerskiej, prowadzi treningi dla trenerów oraz warsztaty dla coachów z zaawansowanych technik pracy z klientem. Działa w Partnerstwie z Instytutem Psychologii Eklektycznej IEP w Holandii oraz Instytutem Terapii Prowokatywnej w Monachium. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć, szkoleń oraz wdrożeń związanych z budowaniem stanu samoświadomości oraz tożsamości osób i zespołów. Autorka wielu nowatorskich rozwiązań projektowych dotyczących zmiany kultury organizacyjnej w złożonych strukturach organizacyjnych. Drugą specjalizacją jej jest praca na przekonaniach, postawach, motywacji oraz nad kreatywnym myśleniem u jednostki i zespołów. Opracowuje i realizuje autorskie projekty rozwoju kompetencji i umiejętności kadry zarządczej, handlowej, medycznej, terapeutycznej, psychologicznej i pedagogicznej różnych szczebli. Projektuje gry i symulacje szkoleniowe. Pracowała jako arteterapeuta i socjoterapeutka (obecnie udziela sesji diagnostyczno-terapeutycznych). Wspiera coachingowo i trenersko kadrę medyczną i opiekuńczo – leczniczą w rozwoju kompetencji miękkich oraz terapeutyczno – pomocowych (z zakresu m.in. nowych metod pracy z pacjentem, prowadzenia wywiadu motywacyjnego – medycznego, pracy z emocjami, komunikacji nastawionej na porozumienie, itp.). Współpracuje z uczelniami wyższymi (Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Uniwersytet Łódzki).
Logistyka:
- koszt uczestnictwa: bezpłatnie
- zapisy wyłącznie przez stronę wydarzenia
http://www.izbacoachingu.com/wydarzenia/dkcbialystok5/
- liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń