II Międzynarodowy Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy & Wiara, Nadzieja, Miłość

dodane dnia: 2015-04-17 przez: cmg01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
II Międzynarodowy Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy & Wiara, Nadzieja, Miłość
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy:
2015-07-09 - 2015-07-11
Zapraszamy na II Międzynarodowy Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy & Wiara, Nadzieja, Miłość.

II Międzynarodowy Festiwal – to Spotkanie Muzyczne Wschodu i Zachodu Europy. Spotkanie pokoleń lat 60 i 70tych z pokoleniem współczesnej młodzieży. Popularyzacja wartościowej piosenki poetyckiej i poezji. Działania kulturotwórcze na rzecz popularyzacji muzyki i kultury krajów Europy, zbliżanie ludzi inarodów poprzez uczestnictwo w kulturze i sztuce. Działania na rzecz zaangażowania młodzieży wartystyczny ruch muzyczny, doskonalenie warsztatu i zdobywania wysokich umiejętności wokalnomuzycznych.
Realizacja idei popularyzatorskich opartych na dużej komunikatywności przekazu i skierowanych do szerokiego, zróżnicowanego grona odbiorców. Istotnym celem przy organizacji naszego wydarzenia jest fakt realizowania go poza dużymi centrami kulturalnymi (na prowincji).
Edukacja muzyczna. Budowanie przyjaźni artystów ponad granicami Polski, Rosji, Ukrainy i Europy. Szansa realizowania się i karier młodego pokolenia. Łagodzenie napięć i obyczajów poprzez sztukę między Wschodem a Zachodem.Popularyzacja Polski.
Celem projektu jest: popularyzacja piosenek autorstwa Bułata Okudżawy wybitnego poety, jednego z największych światowych bardów XX wieku, którego twórczość i jej ogromna popularność w Europie w latach 60tych i 70tych w znaczący sposób budowała zręby przyszłej wolności
europejskich narodów. Popularyzacja twórczości Okudżawy jako przyjaciela Polski i Polaków, popularyzacja twórców piosenki poetyckiej i poezji. Integracja ludzi związanych ze środowiskiem wielbicieli poezji śpiewanej, twórczości dorosłych oraz dzieci. Wyłonienie talentów oraz danie im możliwości realizacji twórczej. Budzenie aktywności twórczej młodzieży i rozwój jej talentów.
Ożywienie amatorskiego ruchu artystycznego. Rozwój muzyczny młodzieży. Edukacja muzyczna.
Upowszechnianie twórczości Okudżawy i poezji polskiej poprzez artystów profesjonalnych.
Nawiązywanie przyjaźni międzynarodowych. Burzenie stereotypów w postrzeganiu przedstawicieli innych narodów. Walka z ksenofobią I nacjonalizmami poprzez sztukę i zbliżanie kultur państw reprezentowanych przez wykonawców i gości Festiwalu.
Możliwość poznawania przez mieszkańców Powiatu, Województwa oraz gości i uczestników Festiwalu twórczości innych wielkich autorów bliskich B. Okudżawie, poprzez prezentacje podczas koncertów pozakonkursowych. Popularyzacja miasta Hajnówki i Powiatu Hajnowskiego, województw Podlaskiego i KujawskoPomorskiego w Polsce oraz poza jej granicami.
Budowanie obrazu regionów gdzie przebiega Festiwal i Polski jako obszaru tolerancyjnego dla innych kultur. Budowanie obrazu Polski jako kraju wspierającego idee porozumienia między narodami i ich kulturą. Prezentowanie Hajnówki jako przykład miasta wielokulturowego i przyjaznego innym kulturom.
Budowanie i propagowanie idei europejskiej integracji i zbliżania narodów. Celem strategicznym projektu są działania kulturotwórcze na rzecz popularyzacji muzyki i kultury krajów Europy i Azji, zbliżanie ludzi i narodów poprzez uczestnictwo w kulturze i sztuce. Podnoszenie wśród społeczeństwa poziomu kultury muzycznej. Prowadzenie w długofalowych zamierzeniach działalności edukacyjnej, popularyzatorskiej i kulturalnej zwłaszcza w zakresie działań muzycznych, wspierania i popularyzowania twórczości muzycznej krajów europejskich i azjatyckich. Wszelkie działania towarzyszące rozłożone w latach które przyczyniać się będą do przybliżania kultur, ukazywania ich pięknej różnorodności ponad granicami państwowymi. Celem jest szerzenie idei integracji europejskiej ale także podtrzymywanie tradycji narodowej, kulturowej i obywatelskiej jej państw składowych, niezrzeszonych lub inspirujących. Ułatwianie społeczeństwu i obywatelom kontaktów ze sztuką i z instytucjami kultury, twórcami międzynarodowymi. Działania na rzecz rozwoju kultury. Promocja kreatywnych postaw w środowiskach lokalnych oraz ich integracji i rozwoju z uwzględnieniem specyfiki miejscowości i regionu. Celem jest promocja i organizacja wolontariatu w odniesieniu do działań kulturotwórczych i pracy na rzecz projektu Organizacja zajęć edukacyjnych oraz rekreacyjnych dorosłym, dzieciom i młodzieży. Działalność związana z rozwojem świadomości społecznej, przeciwdziałaniem patologiom społecznym, faszyzmowi, ksenofobii i nacjonalizmom.
Wyjątkowość tego projektu w naszym zamyśle polega na tym że działania nasze mogą obejmować dość szerokie spektrum społeczeństwa mając na względzie pozytywny stosunek Polaków do twórczości i osoby Bułata Okudżawy, ale także do muzyki wschodniej w ogóle! Możliwość
angażowania w uczestnictwo szerszych kręgów młodzieży poprzez to że formy muzyczne takie jak ballada, romans, dumki są atrakcyjne dla społeczeństwa cały czas. I poprzez to mamy nadzieję popularyzować także inne wartości społeczne jakby przy okazji. Poprzez długofalowe działania popularyzatorskie i marketingowe mamy nadzieję angażować młode pokolenie Polaków do śpiewania, muzykowania i zaszczepienia w nich chęci rywalizacji twórczej. Budzenie aspiracji i współzawodnictwa. Przeciwstawienie pozytywów aktywności młodzieży jako sposób na wychodzenie marazmu i tzw. „beznadziei”. Warsztaty twórcze organizowane w trakcie trwania projektu pozwolą podnosić poziom rozwoju artystycznego osobom których muzyka jest jednym z ważnych elementów życia. Gwarantuje to skład ludzi skupionych wokół idei Festiwalu i skład Jury na którego to czele stoi legenda polskiej estrady, pedagog Joanna Rawik. Rywalizacja zaś budzi przedsiębiorczość i chęć współzawodnictwa. Droga do nagród to droga doskonalenia się i stawiania sobie celów w życiu i drodze twórczej. Przyszłe rezultaty w sensie społecznym naszego przedsięwzięcia to kształtowanie wyższego poziomu kultury muzycznej. Uświadomienia wartości i piękna poezji szczególnie w czasie zaniku czytelnictwa i wszechogarniającej domeny internetu. To budowanie wartości przyjaźni narodów i ich kultury. To burzenie negatywnych stereotypów o obcych. To nawiązywanie przyjaźni i sympatii do całych grup których reprezentantem jest grupa wykonawców. To poznawanie elementów innej kultury poprzez kontakty około festiwalowe. Angażowanie się młodych ludzi na rzecz realizacji projektu i jego przygotowywania to nauka pracy zespołowej i wartości płynące z zaangażowania społecznego. Działania by ludziom z małych ośrodków oddalonym od centrów kulturalnych dać możliwość poznania i uczestniczenia w sztuce wysokiej.


PROGRAM:

08.07.2015 r.
- odbiór gości z lotniska w Warszawie.Przyjazd do Hajnówki.
- godz. 19.00- Kolacja -Liceum z Białoruskim Językiem Nauczania ul. Piłsudskiego 3,

09.07.2015 r.
- godz 8.00 - śniadanie (ul.ul. Piłsudskiego 3)

Przesłuchania konkursowe:
- godz. 10.00 - w Hajnowskim Domu Kultury ul.Tamary Sołoniewicz 4, (po zakończeniu przesłuchania odbędzie się ogłoszenie wyników i listy osób biorących udział w Koncercie Galowym).
- godz.15.00 - Obiad (Jury -Hajnowski Dom Kultury), (goście-ul. Piłsudskiego 3)
- godz. 19.00 - kolacja (ul. Piłsudskiego 3)

10.07.2015 r.
- godz 8.00 - śniadanie (ul. Piłsudskiego 3)
- Przyjazd gości do Hajnówki. Biuro Festiwalu HDK ul. Tamary Sołoniewicz 4,
- godz. 14.00 - Obiad (ul. Piłsudskiego 3)
- godz. 19.00-24.00 - Międzynarodowe ognisko muzyczne - Granie bez granic.Urodzinowe spotkanie Olgi Okudżawy i uczestników Festiwalu (Puszcza Białowieska).

11.07.2015 r.
- godz. 8.00 - śniadanie (ul. Piłsudskiego 3)
- godz. 10.00 - wycieczka kolejką wąskotorową po starej Puszczy (Topiło)
- godz. 15.00 - Odsłonięcie Tablicy Pamiątkowej przy Dębie Bułata (Park Miejski w Hajnówce)
Konferencja Prasowa.
- godz. 16.00 - Obiad (ul. Piłsudskiego 3)
- godz. 18.00 - próby muzyczne w Amfiteatrze Miejskim.Park.
- godz. 19.00-23.00 - Koncert Galowy - Amfiteatr Miejski w Hajnówce
- godz. 24.00 - Uroczysta Kolacja Pożegnalna.

12.07.2015 r.
- godz. 9.00 - śniadanie (ul. Piłsudskiego 3)
- godz. 11.00 - Zwiedzanie Soboru Świętej Trójcy
Wyjazd do Białegostoku.

Koncerty Towarzyszące:
- godz. 19.00 - Koncert Towarzyszący w Amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku, ul. Odeska 1,
13.07.2015 r. - Koncert Towarzyszący w Szepietowie (Gminny Ośrodek Kultury)
14.07.2015 r. - Koncert Towarzyszący w Sokólskim Domu Kultury, (Kino Sokół)
15-18.07.2015 r. - Koncerty Towarzyszące w Toruniu, Ciechocinku,Górsku, Rypinie.
19.07.2015 r. - Koncert Towarzyszący na Zamku w Lublinie.

Regulamin przesłuchań konkursowych oraz karta zgłoszeń dostępne na:
http://www.hdk.hajnowka.pl/BulatOkudzawa.html
http://festiwal-bulata.blogspot.com/
https://www.facebook.com/groups/festivalbulata/

Patronat honorowy
Olga Okudżawa
Marszałek Województwa Podlaskiego
Zarząd Główny Związku Literatów Polskich

Patronat medialny
Portal Miejski BiałystokOnline
Miejsce imprezy
Hajnowski Dom Kultury, ul. Tamary Sołoniewicz 4

1659 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39