Festiwal Pozytywny "Dusza się rusza"

dodane dnia: 2019-10-03 przez: cmg01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Festiwal Pozytywny "Dusza się rusza"
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy:
2019-10-11 - 2019-10-13
Zapraszamy na IV edycję Festiwalu Pozytywnego "Dusza się rusza" w Białymstoku.
W ramach Festiwalu odbędzie się kilkanaście wydarzeń, dzięki którym mieszkańcy naszego miasta będą mogli zadbać o siebie i swoje zdrowie psychiczne u progu jesieni.

Wśród propozycji są m.in. wykłady i warsztaty psychologiczne, warsztaty tańca, pokazy filmów z dyskusjami. Wszystkie te imprezy mają służyć motywacji mieszkańców Białegostoku do poszukiwania wartościowych sposobów rozwijania siebie, ważnych relacji, odkrywania swojego potencjału i poszerzania wiedzy na temat zdrowia psychicznego.

Termin imprezy nie jest przypadkowy. Festiwal pozytywny „Dusza się rusza” odbywa się w ścisłym związku ze Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego. Organizatorom zależy nie tylko na upowszechnianiu wiedzy nt. zdrowia psychicznego, ale przede wszystkim na czynnym praktykowaniu aktywności, które je wzmacniają i budowaniu przekonań o dostępności takich działań wśród mieszkańców Białegostoku. Zgodnie z przekonaniem, że to, co jest przeżywane i doświadczane samodzielnie ma istotny wpływ na jakość funkcjonowania psychiki człowieka.

Kalendarz imprez IV Festiwalu Pozytywnego "Dusza się rusza":

Piątek, 11 października 2019

- 15.30-17.00
Konflikt to wybór – warsztat komunikacji empatycznej


Podczas warsztatów „Konflikt to wybór” będziemy zgłębiać konflikt w oparciu o narzędzia jakie oferuje nam Porozumienie bez Przemocy (NVC). Nonviolent Communication lub empatyczna komunikacja jest to opracowany przez M. Rosenberga sposób nawiązywania autentycznego kontaktu z innymi ludźmi, który pomaga w głębszym poznaniu siebie i tego co dla nas ważne.

Uczestnicy warsztatu przećwiczą jak wyrażać siebie, tak by zostać usłyszanym, nawet podczas sytuacji konfliktowej. Ponad to, zobaczą konflikt z perspektywy osoby, z którą są w konflikcie po to by dotrzeć do sedna: o co my się właściwie kłócimy?"

Pracować będziemy metodą warsztatową, stosując ćwiczenia w parach, trójkach, odgrywanie ról, moderowane dyskusje. Warsztat będzie zawierał też krótkie elementy wykładu teoretycznego.

Prowadząca: Ada Naruk, mama trójki dzieci. Swoją wiedzę z zakresu komunikacji empatycznej (NVC) poszerzam na szkoleniach z trenerami z Polski i z zagranicy. Chcę przybliżyć sprawdzone wartości, które mogą stać się inspiracją w życiu i dlatego założyłam Pracownię Relacji Skontaktowani (www.skontaktowani.pl), w ramach której organizuję szkolenia (w nurcie NVC) dla szkół, przedszkoli, firm i osób indywidualnych. Współtworzę Niepubliczną Szkołę Podstawową Mozaika w Białymstoku. Organizuję letnie obozy rodzinne Moc Bliskości. Studiuję psychoterapię w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.

Miejsce: Pracownia Integra, ul. Warszawska 34/III piętro
Cena: 25 zł
Liczba miejsc: 14

- 17.00-18.30
Spotkanie ze złością – rodzicielskie vademecum – warsztat psychologiczny


Złość rodzica jest niełatwym tematem. Ciężko ją zaakceptować u dziecka..., ale własna złość też bywa trudna do przyjęcia. Można ją odczuwać, wyrażać – podnosić głos, krzyczeć, czy też tłumić w kontakcie z dzieckiem. Można też czuć wstyd z jej powodu, zastanawiać się, co robimy nie tak w relacji z dziećmi, myśleć o swojej porażce rodzicielskiej, włączać poczucie winy. A przecież złość jest częścią naszego życia, ogromną siłą, wyznacznikiem naszych granic, sygnałem że jakaś nasza potrzeba nie jest zaspokojona.

Zapraszam wszystkich rodziców, którzy chcieliby zmierzyć się z tematem swojej złości.
Na warsztacie zajmiemy się uczuciem złości rodzica – przyjrzymy się myślom-zapalnikom, podsycającym ją, mechanizmom złości, porozmawiamy o tym jakie konsekwencje ma nasza złość dla dziecka i jak sprawić by nie krzywdziła naszych dzieci. Może nawet uda nam się zaprzyjaźnić ze złością i dobrze ją wykorzystać ? Podczas pracy skorzystamy z elementów warsztatowych, ćwiczeń zaczerpniętych z metody NVC, empatycznego słuchania.

Prowadząca: Julita Maleszewska – psycholog i psychoterapeutka, pracuje m.in. w Centrum Ochrony Dziecka i Rodziny w Białymstoku oraz Pracowni Integra.

Miejsce: Pracownia Intgra, ul. Warszawska 34 / III piętro
Cena: 25 zł
Liczba miejsc: 12

- 17.15-18.45
„Relacje na Huśtawce - Dlaczego jestem ważny w relacjach z innymi?” - warsztat psychologiczny


Wzajemne związki, jakich doświadczamy w życiu codziennym mają ogromny wpływ na nasze funkcjonowanie, samopoczucie a nawet umiejętność podejmowania decyzji. To, w jaki sposób się zachowujemy, reagujemy na inne osoby zależy od wielu czynników. Umiejętność nazwania i zrozumienia emocji, jakie odczuwamy w relacjach interpersonalnych wpływa na nasze samopoczucie.

Sposób reagowania na kontakt z innymi osobami jest bardzo zmienny, nasze relacje nie są stałe, można je porównać do bardziej lub mniej rozbujanej huśtawki. Poznanie swojej wartości w relacjach z innymi, pozwala na uzyskanie równowagi na wspomnianej huśtawce relacji.

Na warsztacie wspólnie zastanowimy się jak świadomie kierować swoim zachowaniem poprzez zrozumienie postrzegania siebie w relacjach z innymi. Kluczowe będą odpowiedzi na pytania:
- Jak budować pozytywny wizerunek wobec siebie w oczach innych bez zakładania masek?
- Co mogę dać i zyskać w relacjach interpersonalnych?
- Jak budować satysfakcjonujące relacje?

Prowadzące: Barbara Kochman – psycholog w Fundacji Pomóż Im oraz psychoterapeutka Pracowni Integra, Magdalena Lech – pracuje jako psycholog na UMB oraz w Szpitalu w Choroszczy, a także jako psychoterapeutka Pracowni Integra.

Miejsce: Pracownia Integra, ul. Warszawska 34/III piętro
Cena: 25 zł
Liczba miejsc: 14

- 18.00-19.00
"Uważne spotkanie z drugim człowiekiem" – wykład o mindfulness


Jak praktyka uważności zmienia jakość spotkania z drugim człowiekiem? Nietolerancję na akceptację. Ocenianie i osądzanie na otwartość oraz ciekawość na nowe doświadczenie. Chęć działania na tryb bycia. Impulsywne bronienie swoich racji na dystans i umiejętność odpuszczania.

Prowadzenie: Jacek Chmielewski - psycholog, psychoterapeuta, certyfikowany trener mindfulness

Miejsce: Centrum Kultury Prawosławnej, ul. Św. Mikołaja 5
Cena: bezpłatnie
Liczba osób: 44

- 18.00- 20.30
Kino, racje i relacje... o bliskości w dalekim kraju


Dwoje nieznajomych przypadkowo spotyka się w obcym, dziwnym dla nich kraju. To ich zbliża, choć tak wiele ich dzieli… Zapraszamy do wspólne oglądanie wielokrotnie nagradzanego filmu Soffi Coppoli o poszukiwaniu bliskości. Po filmie będziemy rozmawiać m.in. o odpowiedziach na pytania:
jak rozumiemy bliskość?
jak ją tworzymy?
dlaczego jest dla nas tak ważna?
jak doświadczamy bliskości?
czym kierujemy się skłaniając się do bliskości z kimś?
czy możemy być z kimś bez bliskości?
czy możemy czuć bliskość z niemal nieznajomym?

Prowadzenie: Wioletta Kujawa Brzezińska i Artur Brzeziński, psychoterapeuci Pracowania Integra w Białymstoku

Miejsce: Kino Kamera Cafe, Lipowa 14 w Białymstoku, wejście od ul. Nowy Świat
Cena: bezpłatnie
Liczba miejsc: 44

- 19.00- 21.00
Opowiem Ci bajkę…- odkrywanie nieświadomego – warsztat psychologiczny


„Czy to bajka, czy nie bajka,
Myślcie sobie, jak tam chcecie,
A ja przecież wam powiadam:
Krasnoludki są na świecie”.
Maria Konopnicka "O krasnoludkach i o sierotce Marysi"

Baśnie, komiksy, mity, legendy, przypowieści biblijne towarzyszą nam od najmłodszych lat. Pobudzają emocje, wspomagają refleksyjność, dają wskazówki, niosąc za sobą podpowiedzi, inspiracje, wyjaśnienia czy inne sposoby patrzenia na daną sytuację. Stanowią punkt odniesienia
w rozumieniu i opisywaniu świata.

Któż nie pamięta swojej ulubionej postaci z bajki? Albo nie przeżywał tego co jego bohater?
Dlaczego akurat ta konkretna bajka, legenda, komiks, przypowieść stała się ważna?
Dlaczego ta postać była szczególnie bliska?

Zapraszamy na warsztat, w którym metodą psychodramy będziemy odkrywać to co w duszy gra.
W atmosferze zabawy, spontanicznej improwizacji i akceptacji stworzymy własną baśń, w której świat metafory stanie się wewnętrznym głosem indywidualnych potrzeb i marzeń, po to, by poczuć bliskość z tym co nieświadome, a być może schowane głęboko w nas.

Prowadzące: Małgorzata Milewska i Katarzyna Trypuć – psychoterapeutki Pracowni Integra.

Miejsce: Pracownia Integra, ul. Warszawska 34/III piętro
Cena: 25 zł
Liczba miejsc: 14

- 19.00- 21.00
Szczęściologia - warsztat psychologiczny


Szczęściologia to warsztat pochodzący z cyklu „Jak twórczo wykorzystać energię emocji z pożytkiem dla siebie i innych”. Jego celem jest zdobycie umiejętności rozpoznawania i nazywania emocji, uświadomienie roli i znaczenia uczuć, poznanie sposobów wykorzystania energii, jaka płynie z różnych emocji oraz nabycie umiejętności zachowania równowagi między uczuciem, a rozsądkiem.
Podczas spotkania przyjrzymy się szczególnie wnikliwie tym uczuciom, które pomagają nam budować dobre relacje z innymi i dają poczucie szczęścia.

Prowadzenie: Jolanta Lewonowska, psycholog, psychoterapeutka, pedagog z wieloletnim doświadczeniem, pracuje obecnie m.in w Pracowni Integra oraz Poradni dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami emocjonalnymi w Białymstoku.

Miejsce: Pracownia Integra, ul. Warszawska 34/III piętro
Cena: 25 zł od osoby
Liczba miejsc: 12

Sobota, 12 października 2019

- 10.30 – 11.30
Zbliża czy różni? - 10 mitów i przekonań na temat seksualności - wykład


Ludzka seksualność jest wymiarem niezwykle złożonym i istotnym w życiu każdego człowieka. Tematyka związana z seksem od pokoleń stanowi tabu, wokół którego narasta wiele mitów, niedopowiedzeń, kontrowersji. Co prawda mamy swoje wyobrażenie na „te” tematy, wynosimy je z domu rodzinnego czy opowiadamy sobie anegdoty w celu oswojenia trudnego tematu.

Na wykładzie porozmawiamy o mitach w seksualności i miłości, o różnych aspektach, przekonaniach na temat funkcjonowania pary. O tym, czy faktycznie kobietę zawsze boli głowa i czy mężczyźni myślą tylko o jednym?

Prowadzenie: Justyna Szymczuk – seksuolog, psychoterapeutka w trakcie szkolenia

Miejsce: Pracownia Integra, ul. Warszawska 34/III piętro
Cena: bezpłatnie
Liczba miejsc: 25

- 11.00 - 13.00
„Patrzę, milczę, kocham…” – warsztat rozwoju osobistego z wykorzystaniem ruchu


Spojrzenie – przelotne, powierzchowne, nieuważne, głębokie, wnikliwe, krępujące, oceniające, ciepłe, akceptujące… Każdy z nas doświadczył czyjegoś spojrzenia. Zapraszamy na warsztat, podczas którego być może spojrzysz na siebie i innych w nowy, bardziej świadomy sposób. W kameralnej grupie poświęcimy czas na to, aby w atmosferze uważności, akceptacji i otwartości skierować wewnętrzny wzrok na własne potrzeby. Zobaczymy też, jak bardzo ruch pomaga w widzeniu innych osób, dostrzeganiu ich potrzeb i odpowiadaniu na nie.

Do udziału w grupie nie jest potrzebna szczególna sprawność fizyczna ani przygotowanie taneczne.
Dla własnego komfortu załóż wygodne ubranie i miękkie buty oraz weź wodę do picia. Aby móc się położyć zabierz ze sobą koc lub karimatę.

Prowadzenie: Agnieszka Kazberuk, psychoterapeutka tańcem i ruchem

Miejsce: Centrum Kultury Prawosławnej, ul. Św. Mikołaja 5
Czas: 2 godz
Cena: 25 zł
Liczba miejsc: 14 (osoby pełnoletnie)

- 12.00- 14.00
poRozmawiajmy - skąd brać pomysły na życie ? - warsztat psychologiczny


Czasami patrzymy na przyszłość z zaciekawieniem i ekscytacją, czasem z lękiem przed nieznanym i z obawami czy sobie poradzę. Zapominamy, ile razy poradziliśmy już sobie w życiu, ile dobrych decyzji podjęliśmy, ile razy korzystaliśmy z naszej siły i mądrości. Zapominamy, że są wokół nas ludzie, którzy mają podobnie i podobnie jak my są bogaci w wiele dobrych, czasem trudnych doświadczeń.

Chcemy na warsztacie sięgnąć po ten skarb, chcemy zaprosić do podzielenia się jednym z cennych rozdziałów swego życia. Spotkajmy się po to, by opowiedzieć ważną historię ze swego życia. Poszukamy razem w niej nowego znaczenia, ukrytych drogowskazów na przyszłość, zasobów i tego, co pozwoli oswoić lęk przed nieznanym.

Prowadzące: Krystyna Wysocka, Katarzyna Dallemura-Grześ – psychoterapeutki Pracowni Integra

Miejsce: Pracownia Integra, ul. Warszawska 34/III piętro
Cena: 25 zł
Liczba miejsc - 14

- 12.00 – 14.00
Kino, racje i relacje z dziećmi o emocjach

Po raz pierwszy zapraszamy do naszego kina dzieci (5- 12 lat) wraz z rodzicami.
Będzie się działo, bo będziemy oglądać cudowny film o emocjach i na bieżącą rozmawiać o nich z dziećmi i rodzicami. Skąd się biorą uczucia, jak je rozpoznawać, jak je przeżywamy i co najważniejsze, jak o nich mówić, aby dobrze wyrazić siebie i być dobrze zrozumianym. Zanurzymy się w ich świat w trakcie projekcji filmu animowanego Petera Doctera. Wraz z bohaterką, będziemy starali się jak najwięcej dowiedzieć o emocjach dzieci, jak się zmieniają wraz z ich rozwoju.

Prowadzenie: Wioletta Kujawa Brzezińska –psychoterapeuta Pracowni Integra oraz Katarzyna Kujawa - instruktor Polskiej Akademii Aktywności i Rozwoju Osobowości Paaro

Miejsce: Kino Kamera Cafe, Lipowa 14 w Białymstoku, wejście od ul. Nowy Świat
Cena: bezpłatnie
Liczba miejsc: 44

- 16.00-17.00
Wykład o bliskości


„Nikt nie jest samotną wyspą” i wszyscy potrzebujemy bliskości. Szukamy jej nieraz całe życie, mamy nadzieję, że ją znajdziemy i zdarza się – boimy się jej, uciekamy od niej chroniąc się w samotności. Tworzymy relacje, w których jednocześnie chcemy bliskości i nie pozwalamy na to, by się pojawiła. A doświadczanie jej to jeden z warunków bycia szczęśliwym/szczęśliwą. O bliskości będziemy rozmawiać podczas wykładu w sobotę 12 października w Camera Cafe.

Porozmawiamy wówczas o odpowiedziach m.in. na następujące pytania:
- czym jest bliskość?
- jakie są wymiary bliskości?
- po co nam bliskość?
- gdzie i jak uczymy się bliskości?
- dlaczego czasem boimy się bliskości?
- co utrudnia nam „bycie blisko”?
- jak zadbać o bliskość?

Prowadzący: Artur Brzeziński - psychoterapeuta, prowadzi terapię indywidualną dorosłych oraz par w Pracowni Integra

Miejsce: Kino Kamera Cafe, Lipowa 14 w Białymstoku, wejście od ul. Nowy Świat
Cena: bezpłatny
Liczba miejsc: 45

Niedziela, 13 października 2019

- 10.00 – 11.30
"Wiem, że emocje są potrzebne w codziennym życiu, ale zdarza się, że tracę nad nimi kontrolę" - warsztat psychologiczny


Spotkanie warsztatowe doskonalące kompetencje emocjonalne skierowane do rodziców, którzy zdają sobie sprawę z roli emocji w relacjach z dzieckiem, ale zdarza się, że w codziennych sytuacjach tracą nad nimi kontrolę.
W trakcie warsztatów postaramy się wspólnie poszukać odpowiedzi na pytania:
- na jakie uczucia sobie pozwalam?
- złość, irytacja, gniew, wściekłość, smutek, lęk- czy mogę czuć i ujawniać w relacjach z dziećmi?
- jakie uczucia przyjmuję od innych?
- jak mogę sobie pomóc w tym, by być w zgodzie uczuciowej z samym sobą i swoim dzieckiem?

Prowadzenie: Katarzyna Kaczyńska psycholog dziecięcy oraz Małgorzata Charkiewicz Kalinowska, psycholog i psychoterapeutka, pracują m.in. w Poradni Pedagogiczno Psychologicznej oraz Pracowni Integra.

Miejsce: Pracownia Integra, ul. Warszawska 34/III piętro
Cena: 25 zł od osoby
Liczba miejsc: 14

- 11.00-13.00
Spotykając Innego w Sobie – psychologiczny warsztat pracy ze snami


Pewnie nie raz zdarzyło Ci się powiedzieć: „Nie poznaję siebie!”. Być może odkryłeś w ten sposób, że masz w sobie wiele twarzy o których istnieniu nie wiedziałeś. Carl Gustav Jung zauważył, że w psychice, obok świadomego Ja, mieszkają też Inne nieświadome tendencje. Ujawniają się one nocą, kiedy śpisz, przybierając formę najodleglejszych twojej świadomości postaci ze snów. Te obce elementy w twojej psychice momentami mogą przejąć kontrolę na twoim życiem. Wówczas mówisz: „Taki mój los”. Uświadamiając sobie kto mieszka w twoim wnętrzu przejmujesz ster i zaczynasz bardziej świadomie i „z pełną parą” kreować otaczającą cię rzeczywistość. Zaczynasz być Królem i Królową we własnym Królestwie.

Podczas warsztatu będziesz miał możliwość spotkać Innego w Sobie, który przychodzi we śnie. Będziesz miał możliwość zobaczyć swoją nieznaną dotychczas twarz. Pozwoli ci to lepiej poznać siebie i zyskać większą moc sprawczą w swoim życiu.

Aby wziąć udział w warsztacie nie musisz pamiętać snów – wystarczy, że przyjdziesz a ja pomogę ci wyśnić sen na jawie. Mile widziana otwartość na siebie a także gotowość do pracy z ciałem, wyobraźnią i snami.

Uwaga: Na warsztat proszę przynieść ze sobą matę np. do jogi oraz ubrać się wygodnie, ponieważ warsztat zawiera w sobie elementy ruchu.

Prowadząca: Ewelina Gawenda – psycholożka i psychoterapeutka w szkoleniu. Snami interesuje się od kiedy tylko jej pamięć sięga wstecz. Piątego marca 2015 r. otrzymała sen, w którym postać Uzdrowiciela nakazała jej pracować ze snami. Tak też uczyniła. W Białymstoku prowadzi Gabinet Psychoterapii i Pracy ze Snami „Siedem Źródeł” www.siedemzrodel.pl W czasie wolnym biega i gimnastykuje się w nurcie słowiańskim.

Miejsce: Centrum Kultury Prawosławnej, ul. Św. Mikołaja 5
Cena: 30 zł od osoby
Liczba miejsc: 14

- 11.00-13.00
"W poszukiwaniu nieśmiertelności", czyli spacer po prastarej Białowieskiej Puszczy.


Czym jest nieśmiertelność?
Dlaczego o niej marzymy, czy jest nam potrzebna i czy w ogóle jest możliwa?
Na te pytania poszukamy odpowiedzi podczas refleksyjnego spaceru po Obszarze Ochrony Ścisłej Białowieskiego Parku Narodowego. Tu przyroda rządzi się swoimi odwiecznymi prawami bez udziału człowieka. W tym wyjątkowym miejscu łatwiej jest zrozumieć, jak skonstruowane są prawa natury. Spróbujemy zaczerpnąć z przyrody podpowiedzi i odpowiedzi na nurtujące nas pytania o życie, umieranie i odradzanie.

Wycieczka z Barbarą Bańką - licencjonowanym przewodnikiem Białowieskiego Parku Narodowego, malarką, fotografikiem, ilustratorką i autorką tekstów przyrodniczych, popularyzatorką idei "kąpieli leśnych".
Miejsce spotkania: Białowieża, przed budynkiem Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego.

Cena: 50 zł od osoby
Maksymalna liczba osób: 12
Zapisy: art@barbarabanka.com

Strój i obuwie odpowiednie do pogody, konieczne.

- 12.00 – 14.00
“Z rakiem do tańca" – warsztat egzystencjalny


Czasem to jest choroba, czasem wypadek, rzadziej "6" w lotto lub spadek po ciotce z Argentyny, o której nigdy nie wiedziałeś i trzeba go odebrać osobiście...

W życiu mamy różne niespodzianki, które coś zmieniają w naszym życiu. Na niektóre odpowiemy radością... inne byśmy z chęcią pominęli, ale one już zaistniały. Co wtedy zrobić? Jak zachować wolność i spokój ducha? Może uznać ten fakt i podjąć dobre decyzje, by owa niechciana niespodzianka też mogła wpisać się w nasze życie, a my odnaleźć w nowej perspektywie.

Prowadzenie: dr Ewa Kosakowska, onkolog kliniczny, psychoonkolog

Miejsce: Pracownia Integra, ul. Warszawska 34/III piętro
Cena: 25 zł od osoby
Liczba miejsc: 14

- 14.00 – 16.00
Ja i Ten Obcy/Ta Obca to naprawdę My? - warsztat dla par


"Ja i Ten Obcy" to warsztat dla par, które zdążyły już odkryć swoją odrębność.
Wchodzimy w związek z marzeniami o jedności, odnalezieniu „drugiej połówki”, mitycznego „rozumienia się bez słów”. Rzeczywistość szybko nas konfrontuje z tym, że się różnimy. Że on jest tylko facetem, a ona zwyczajną kobietą...
Mamy inne przyzwyczajenia, upodobania, rodzinne zwyczaje i oczekiwania. Iluzja pryska i co dalej? Jak zobaczyć wartość w tej odmienności, dlaczego tak trudno nam ją akceptować, jak twórczo o niej myśleć? Czy jest ona siłą związku czy przekleństwem?
Na te i kilka innych pytań będziemy szukać odpowiedzi na warsztacie.

Prowadzenie: Barbara i Jarosław Żukowscy, psychoterapeuci Pracowania Integra w Białymstoku, w małżeńskiej podróży od ponad ćwierć wieku

Miejsce: Pracownia Integra, ul. Warszawska 34/III piętro
Cena: 50 zł od pary
Liczba miejsc: 7 par

- 17.00 – 19.30
Kino, racje i relacje o tym jak się różnić i zbliżać


Zapraszamy do obejrzenia ekranizacji niezwykłej historii Rona Woodroofa - amerykańskiego zawodnika rodeo, który stał się jednym z pierwszych aktywistów walczących o prawa wykluczonych przez AIDS. Jego historia, oscarowo zagrana przez Matthew McConaughey`a w filmie Jean-Marc Vallée skłoniła nas do zaproponowaniu dyskusji na temat bliskości i różnorodności.
Co wpływa na uprzedzenia i ograniczenia w życiu?
W jaki sposób można się z nich wyzwolić i czy to jest potrzebne?
Kiedy się rodzi bliskość w relacji i czym ona jest?
Czy kiedy pojawia się bliskość zagrożona jest odmienność i autonomia?
Serdecznie zapraszamy do wspólnego seansu i dyskusji!
Prowadzenie: Barbara i Jarosław Żukowscy - psycholodzy i terapeuci Pracowni Integra

Miejsce: Kino Kamera Cafe, Lipowa 14 w Białymstoku, wejście od ul. Nowy Świat
Cena: bezpłatnie
Liczba miejsc: 44

Dodatkowe informacje i zapisy: www.duszasierusza.pl

Organizator
Stowarzyszenie Innowatorów Edukacji w Białymstoku

Partner Główny
Pracownia Psychoterapii i Psychoedukacji Integra

Zadanie dofinansowane przez UM Białystok

Patronat medialny
Portal Miejski BiałystokOnline
Miejsce imprezy
Białystok

Polecamy lokal
1914 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39