Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2016-12-02
20 LAT MINĘŁO… Zdaje się, że było to tak niedawno, gdy stawialiśmy pierwsze kroki na prywatnym rynku usług pedagogiczno-psychologicznych (byliśmy pierwszą i jedyną w Białymstoku placówką tego typu). Obecnie nie jesteśmy jedyną, ale z pewnością możemy poszczycić się długoletnim doświadczeniem (na pewno najdłuższym stażem), profesjonalną kadrą z niegasnącym entuzjazmem i głowami pełnymi pomysłów, a także ciepłą, rodzinną atmosferą i domowymi warunkami.
Z tej wyjątkowej okazji pracownicy Prywatnej Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej „Pociecha” zapraszają wszystkich tych, którzy Nas znają i dobrze wspominają z różnych form współpracy oraz tych, którzy do tej pory nie słyszeli o „Pociesze” na DZIEŃ OTWARTY. Zarówno dzieci, ich rodzice jak i wychowawcy znajdą wśród proponowanych przez nas form coś dla siebie.
HARMONOGRAM:
*
Konsultacje logopedyczne:
godz. 11.00-12.30 (dzieci w wieku szkolnym, osoby dorosłe) - mgr Justyna Milanowska
godz. 17.00-19.00 (dzieci w wieku przedszkolnym) - mgr Ilona Fiłończuk
* Konsultacje wychowawcze, trudności szkolne:
godz. 11.00-13.30 - mgr Joanna Adamska
godz. 11.00-15.00 - mgr Urszula Bajkowska-Myśliwiec
godz. 17.00-19.00 - mgr Katarzyna Gromadzka
* Konsultacje psychoterapeutyczne:
godz. 11.00-13.30 - mgr Joanna Adamska
godz. 16.00-17.30 - mgr Katarzyna Puchalska-Gawron
godz. 16.00-19.00 - dr Tomasz Bajkowski
WARSZTATY:
* „Skup się! – ile razy zdarzyło Ci się to słyszeć?” - trening koncentracji uwagi dla dzieci w wieku szkolnym - prezentacja różnych technik i metod, których zadaniem jest usprawnienie koncentracji uwagi, a także pokażemy, że podczas zabawy również można doskonalić swoje umiejętności.
Warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku 10 – 12 lat - godz. 12.00-12.50.
Prowadzące: mgr Urszula Bajkowska-Myśliwiec,
mgr Magda Skindzielewska
* „Mamo, tato - chcę szybko i ładnie mówić!”- prelekcja dla rodziców spodziewających się dziecka i tych, którzy już są rodzicami dzieci i chcieliby się dowiedzieć co warunkuje prawidłowy rozwój mowy, jakie błędy popełniamy jako opiekunowie i jak możemy przeciwdziałać powstawaniu wady wymowy i stymulować rozwój mowy.
Zajęcia w godz. 13.00-13.50.
Prowadząca: mgr Justyna Milanowska
* „Gdy rodzice się kłócą”- prelekcja dla rodziców, w życiu których narastają trudności komunikacyjne, dominują długotrwałe konflikty, którzy zastanawiają się czy poszukać pomocy, a może się rozstać, ale co z dziećmi – one cierpią. Sytuacja widziana oczami dziecka, jego uczucia, myśli, jak z nimi rozmawiać o tym co się dzieje, co ma nastąpić – to tematy tego spotkania - godz. 14.00-14.40. Prowadząca: mgr Joanna Adamska
* „Problem z dzieckiem, czy problem dziecka – metody pomocy dziecku i rodzinie”- warsztat kierowany do rodziców jak i nauczycieli, który ma na celu przybliżyć specyfikę problemów dziecka oraz diagnozę sposobu wzajemnego oddziaływania wszystkich członków systemu rodzinnego na siebie. Przedstawione zostaną podstawowe informacje na temat prawidłowości vs. nieprawidłowości funkcjonowania systemu rodzinnego. Analiza dotyczyć będzie również odpowiedniego sposobu dobrania sposobów interwencji. Podstawowym pytaniem, na które staramy się w ramach działań pomocowych Poradni odpowiadać, brzmi: jaki model terapii wybrać: indywidualną, grupową czy rodzinną?
Warsztat – godz. 15.00 – 15.50.
Prowadzący: dr Tomasz Bajkowski
* „Pobawmy się razem ! - jak czerpać radość ze wspólnie spędzanych chwil?”- propozycja różnych metod i zabaw, by uatrakcyjnić czas, a także na nowo poznać siebie i zacieśnić relacje w rodzinie. Zajęcia są dedykowane dla rodzica i jego pociechy w wieku 5-6 lat w godz. 16.00 – 16.50.
Ze względu na okres jesienny, a także aktywną formę realizacji zajęć prosimy o przyniesienie ze sobą obuwia na zmianę.
Prowadzące: mgr Katarzyna Gromadzka, mgr Magda Skindzielewska
* „Szkoła to nie Himalaje – jak ułatwić dziecku udany start w szkole”- pierwszy dzień w szkole to wyjątkowe wydarzenie w życiu całej rodziny – od tych początkowych chwil spędzonych w ławce szkolnej zależeć będzie dalsze nastawienie dziecka do nowych obowiązków. Podczas prelekcji zostaną poruszone tematy dotyczące przygotowania dziecka do pełnienia roli ucznia, sytuacji oceniania oraz systematycznego sprawdzania wiedzy i umiejętności, odnalezienia się
w nowym środowisku, a także balansowania czasem spędzanym na zabawę i naukę.
Prelekcja dla rodziców w godz. 17.00 – 17.50.
Prowadząca: mgr Dorota Szekalska
* „Moje dziecko nie chce odrabiać lekcji”- jeżeli głównym źródłem konfliktów i tematem każdego dnia jest niechęć Twojej pociechy do odrabiania prac domowych, ilość czasu poświęconego na motywowanie dziecka do pracy oraz spędzanego nad zeszytami i książkami razem z dzieckiem z dnia na dzień się wydłuża i macie już dość tej sytuacji ,to zapraszamy Was na to spotkanie.
Prelekcja: 18.00 – 18.50.
Prowadząca: mgr Urszula Bajkowska-Myśliwiec.
Udział we wszystkich proponowanych przez nas zajęciach jest bezpłatny. W celu umówienia się na proponowane formy prosimy o wcześniejszą rezerwację telefoniczną pod numerem: 85 745 50 01 do 1 grudnia br. (liczba miejsc ograniczona)
ZAPRASZAMY SERDECZNIE!