Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2017-05-11
Zapraszamy do udziału w Dniu Książki Akademickiej i Naukowej w Białymstoku, który odbędzie się 11 maja w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Ma on na celu prezentację oraz promocję regionalnego rynku wydawniczego publikacji naukowych i akademickich wśród jak najszerszego grona odbiorców.
Program DKAiN obejmuje przede wszystkim targi książki akademickiej i naukowej (w
godz. 10.00-18.00), w trakcie których sprzedaż swoich publikacji będą prowadzić następujący wydawcy: Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku, Wydawnictwo Temida 2, Instytut Sztuki PAN, Oficyna Wydawnicza Politechniki Białostockiej, Muzeum Podlaskie w Białymstoku, Muzeum Wojska w Białymstoku, Wydawnictwo IPN, Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, Międzynarodowe Stowarzyszenie Białostoczan, Białoruskie Towarzystwo Historyczne, Białostocki Ośrodek Kultury/Centrum im. Ludwika Zamenhofa.
Zapraszamy także do udziału w wydarzeniach towarzyszących:
- 10.15 - wykład inauguracyjny „Od Gutenberga do współczesności” Piotra Dobrołęckiego, redaktora naczelnego "Magazynu Literackiego Książki”
- 12.00 - spotkanie z dr Barbarą Olech - wykład „Życie na pograniczu. Przypadek Adama M-skiego (Zofii z Mańkowskich Trzeszczkowskiej)”
- 14.00 - promocja książki "Historia Białorusinów Podlasia" autorstwa Piotra Chomika, Heleny Głogowskiej, Sławomira Iwaniuka, Olega Łatyszonka, Eugeniusza Mironowicza, Zbigniewa Misiuka, Hienadzia Siemianczuka
- 16.30 - promocja "Katalogu Zabytków Sztuki w Polsce. Powiat białostocki" wydanego przez Instytut Sztuki PAN
Dodatkowo w tym samym dniu na parkingu przy budynku Czytelni Humanistycznej, oddziału Biblioteki Uniwersyteckiej (ul. Akademicka 2, 15-267 Białystok), odbędzie się całodzienny (g. 10.00-17.00) kiermasz dubletów i druków zbędnych, z którego dochód przeznaczony będzie na zakup nowości do Biblioteki Uniwersyteckiej.
Czytelnia Humanistyczna zaprasza również na spotkanie z dr Zofią Olek-Redlarską pt. "Niech tak zostanie - tajemniczy krąg rzeczy i spraw", które rozpocznie się o g. 12.00 w Czytelni historycznej (I piętro).
Wstęp wolny.