Dobre występy młodych łyżwiarzy Juvenii i Szóstki Białystok

2014.01.07 00:00
Bardzo dobrze na zawodach w łotewskim Ventspils zaprezentowali się młodzi zawodnicy z Białegostoku.
Fot: sxc.hu

Od piątku do niedzieli na Łotwie rozgrywane były ostatnie zawody z serii "Danubia Series" dla Juniorów C i D, w których wystartowali łyżwiarze z Czech, Słowacji, Rosji, Turcji, Bułgarii, Białorusi, Ukrainy, Węgier, Austrii, Łotwy, Litwy i Polski.

Z bardzo dobrej strony pokazali się łyżwiarze z Białegostoku. W świetnej dyspozycji była Aleksandra Plewa z kategorii Juniorka D, która okazała się najlepsza na trzech dystansach: 1000, 500 i 777 metrów. Trzecie miejsce w tej samej kategorii, na dystansie 500 metrów zajęła Katarzyna Skowrońska. Wśród Juniorów D brązowy medal na 777 metrów wywalczył Adam Brzozowski.

W rywalizacji Juniorów C najlepiej spisał się Marcin Michalis, który dwukrotnie zajął miejsce na podium. Na 1500 metrów był trzeci, a na 500 metrów drugi. Trzeci na tym samym dystansie był Jakub Maliszewski.
W biegach sztafetowych w kategorii Juniorów C srebrny medal zdobyli Marcin Michalis, Jakub Maliszewski i Paweł Adamski. Wśród Juniorek C brąz wywalczyła reprezentacja Polski, w składzie której znalazła Patrycja Markiewicz z Juvenii.

Rywalizację sztafet w Juniorkach D wygrały Aleksandra Plewa, Gabriela Topolska i Wiktoria Żak, a w Juniorach D zawodnicy w składzie: Tomasz Borys, Adam Brzozowski i Jan Bogdanowicz zajęli 3. miejsce.