Dzieci są bardzo twórcze i ciekawe świata. Chęć zdobywania nowych doświadczeń oraz szybkie przyswajanie umiejętności może sprawić nie tylko wewnętrzną radość, ale również wzmacnia samoocenę, która jest niezwykle istotna w pierwszych latach życia. Pasja, samodyscyplina oraz chęć dążenia do celu zaprocentują w dorosłym życiu zawodowym oraz prywatnym. Warto więc poszukać zalet u dziecka i odpowiednio nim pokierować, tak by w przyszłości mogło stwierdzić, że do jego sukcesu przyczynili się rodzice.
Nie ma na świecie osoby, która byłaby malarzem - artystą, poetą, tancerzem, lekarzem i policjantem jednocześnie. Już w 3. roku życia można zaobserwować u dziecka pierwsze sygnały, które świadczą o tym, że jest utalentowane. Może to być dobra umiejętność rysowania, śpiewania czy tańca. Warto uważnie obserwować emocje dziecka podczas wykonywania tych zajęć. Widząc co dziecku sprawia największą radość należy skoncentrować się na tym, by pomóc mu w rozwijaniu talentu.
Nie rzadko zdarza się, że rodzice chcąc zrealizować swoje niespełnione marzenia zapisują swoje pociechy do kilku szkół sportowych i artystycznych, co przekłada sie na to, że dziecko nie doświadcza prawdziwego dzieciństwa a staje się maszyną do wykonywania szeregu zajęć, które niekoniecznie wzbudzają jego zainteresowanie. To daje poczucie zmęczenia, bezsilności i zagubienia w rzeczywistym świecie.
A może taniec?
Rynek białostocki daje bogatą ofertę na szkolenie młodych tancerzy. Zanim dokonamy wyboru konkretnej szkoły tańca warto sprawdzić wszystkie niezbędne aspekty. Istotne jest to, by szkoła stawiała sobie za cel kształcenie świadomych twórców, wirtuozów - tancerzy, wszechstronnie przygotowanych na spotkanie z zawodowym teatrem tańca, baletem, tańcem współczesnym i innymi formami tańca.
Taką misją kieruje się Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca w Białymstoku www.szkolasztukitanca.pl, która posiada uprawnienia szkoły publicznej i jest jedyną w naszym regionie dziewięcioletnią szkołą artystyczną. Przygotowuje ona uczniów do uzyskania dyplomu zawodowego tancerza. Program nauczania jest przygotowany zgodnie z wymogami obowiązującymi szkoły artystycznej, a organem nadzorującym działalność edukacyjną NSST jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Nauka w szkole daje możliwość najbardziej utalentowanym dzieciom i młodzieży na spełnienie swoich marzeń o zawodowej karierze tanecznej i rozwijanie własnych umiejętności na najwyższym poziomie. Zajęcia odbywają się popołudniami oraz w soboty i nie kolidują z tokiem nauczania w szkole podstawowej. Pedagodzy to wykształceni artyści z bogatym doświadczeniem zawodowym.
W maju rozpoczęła się rekrutacja kandydatów na nowy rok szkolny 2020/2021.
Natomiast 28 maja o godz. 18.00 odbędzie się Wirtualny Dzień Otwarty NSST.
angelika.dorf@bialystokonline.pl