Nowe poradnie w Podlaskiem. Gdzie i jakie?

2019.02.06 14:25
W naszym regionie pojawiły się nowe poradnie. M.in. ginekologiczno-położnicze, leczenia bólu oraz urazowo-ortopedyczne.
Nowe poradnie w Podlaskiem. Gdzie i jakie?
Fot: Starostwo Powiatowe w Białymstoku

Łatwiej do ginekologa

Podlaski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia rozstrzygnął postępowania konkursowe na nowe poradnie w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej.

- Szczególnie cieszy nas fakt, że do końca 2019 roku zwiększy się dostępność do poradni ginekologiczno–położniczych w mniejszych miejscowościach na terenie naszego województwa - mówi Rafał Tomaszczuk, rzecznik prasowy POW NFZ.

I tak np. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Hajnówce otworzył poradnie ginekologiczno-położnicze w Czeremsze (ul. Dubois 13), Narewce (ul. Kolejowa 1) oraz w Narwi (ul. Kościelna 4).

Z kolei Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Siemiatyczach zorganizował poradnię położniczo-ginekologiczną w Drohiczynie (ul. Warszawska 51/7).

Natomiast poradnia ginekologiczno-położnicza w Łapach wydłuży godziny przyjmowania pacjentów [poniedziałek-wtorek (godz. 9.00-19.00), środa (godz. 7.00-18.00), czwartek (godz. 9.00-15.00)].

Pozostałe nowe poradnie

- Ważną informacją dla rodziców jest pojawienie się dwóch poradni preluksacyjnych w Szpitalu Ogólnym im. dr Witolda Ginela w Grajewie, ul. Konstytucji 3 maja 34 oraz w Szpitalu Powiatowym w Zambrowie, ul. Papieża J. Pawła II 3 - podkreśla Rafał Tomaszczuk.

Podlascy pacjenci wraz z początkiem lutego otrzymali także możliwość korzystania z dwóch nowych poradni leczenia bólu. Do tej pory w Podlaskiem istniały cztery takie miejsca - w Białymstoku, Suwałkach, Mońkach oraz w Zambrowie. Teraz świadczenia te będą realizowane także w Białostockim Centrum Onkologii oraz w Wysokiem Mazowieckiem (ul. Szpitalna 5). Co więcej, w Wysokiem Mazowieckiem chorzy będą przyjmowani również do poradni endokrynologicznej.

I to jeszcze nie wszystko, bo na podlaskiej mapie świadczeń zdrowotnych pojawią się też dwie nowe poradnie urazowo-ortopedyczne: poradnia urazowo-ortopedyczna w Łapach (ul. Korczaka 23) oraz poradnia chirurgii urazowo-ortopedycznej w Mońkach (ul. Niepodległości 9).

- To duże ułatwienie dla pacjentów, bo do tej pory wielu z nich musiało szukać pomocy lekarskiej w innych miejscowościach - mówi dyrektor Szpitala Powiatowego w Łapach Urszula Łapińska.

Poradnia urazowa w Łapach pracuje w poniedziałki (w godz. 9.00-13.00), wtorki (w godz. 15.00-19.00), czwartki (w godz. 10.00-14.00).

Do tego w naszym regionie zorganizowano także dwie poradnie kardiologiczne. Jedną w Szpitalu Powiatowym w Zambrowie (ul. Papieża J. Pawła II 3), drugą natomiast w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łapach (ul. Korczaka 23). W Łapach do poradni kardiologicznej można się zgłaszać w godz. 9.00-13.00, z wyjątkiem środy, kiedy specjaliści przyjmują od godz. 13.00 do 18.00.

- Na razie poradnie kardiologiczna i urazowo-ortopedyczna mieszczą się w należącym do szpitala budynku Przychodni przy ul. Korczaka, ale do końca roku przeniosą się do nowych pomieszczeń w samym szpitalu. Zyskają też nowy sprzęt - podkreśla Urszula Łapińska.

Natomiast jeżeli chodzi o Białystok, to w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym pacjentów przyjmować będzie poradnia nefrologiczna.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1627 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39