Innowacyjna technologia w białostockiej klinice

2017.03.09 08:02
Białostocka klinika Estimed inwestuje w innowacyjną technologię ThermiRF - kontrolowane termicznie fale radiowe podawane od wewnętrznej strony skóry.
Innowacyjna technologia w białostockiej klinice
Fot: materiały prasowe
Dr Ewa Gułaj

Kontrolowane termicznie fale radiowe podawane od wewnętrznej strony skóry – to innowacyjna technologia medyczna pozwalająca na rezultaty uzyskiwane dotychczas tylko dzięki inwazyjnym zabiegom chirurgicznym. Pierwsze na Podlasiu urządzenie do radioferencji iniekcyjnej trafiło do białostockiej kliniki Estimed.

Leczenie obszarów trudnych

- TermiRF sprawdza się w leczeniu tzw. obszarów trudnych, przy których efekty medycyny estetycznej były niewielkie, a jedynym wyjściem był zabieg chirurgii estetycznej – mówi Ewa Gułaj z Estimed. – Przekonało mnie też bardzo szerokie spectrum zastosowania innowacyjnej platformy.

Za pomocą radioferencji iniekcyjnej można leczyć m.in. zwiotczałe podbródki, "chomiki", obwisłe ramiona, biust, brzuch pociążowy czy cellulit, ale także zmarszczki mimiczne, nadpotliwość, a w końcu wewnętrzne i zewnętrzne defekty kobiecych narządów płciowych.

- Te wszystkie obszary można teraz leczyć za pomocą mało inwazyjnej technologii, której efekty są w pełni przewidywalne. Bezboleśnie i bez użycia skalpela – podkreśla dr. Gułaj.

Wszystko trwa poniżej godziny

Fale radiowe stosowane są w medycynie estetycznej od wielu lat, dotychczas jednak były aplikowane przez skórę. Innowacyjność technologii ThermiRF i jej większa skuteczność opiera się na podaniu fal do wewnątrz skóry metodą iniekcji i jej kontrolowanym podgrzaniu do odpowiedniej temperatury wywołującej pożądany efekt terapeutyczny.

- Zabieg wymaga zastosowania specjalistycznej, dopasowanej do danego trybu pracy, cienkiej i niezwykle precyzyjnej kaniuli – opowiada Ewa Gułaj. - Za jej pośrednictwem urządzenie emituje do określonych tkanek iniekcyjną radiofrekwencję. Wszystko odbywa się pod kontrolą termowizyjnej kamery, dzięki której mogę dokładnie kontrolować temperaturę, do której podgrzewana jest leczona tkanka. To właśnie nieinwazyjne właściwości ciepła pozwalają uzyskać oczekiwane efekty kliniczne.

Zabieg trwa poniżej godziny, wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. W zależności od problemu, lekarz dobiera odpowiednią metodę leczenia i niwelowania niedoskonałości.

Różne zabiegi do wyboru

ThermiTight to zabieg, który modeluje sylwetkę. Ma wyraźnie poprawiać napięcie i elastyczność wiotkiej skóry, a także redukować tkankę tłuszczową i cellulit. Stosowany jest do modelowania sylwetki – ujędrniania brzucha, ud, pośladków i ramion oraz do liftingu dolnej części twarzy – likwidacji obwisłego podbródka czy tzw. "chomików".

Z kolei ThermiRase to procedura, której celem jest zablokowanie nerwów kontrolujących mięśnie odpowiedzialne za marszczenie brwi.

- Ten zabieg jest alternatywą dla botoksu, przy leczeniu zmarszczek mimicznych bez efektu sztywności twarzy – przedstawia Ewa Gułaj. – Wzdłuż linii nerwów ruchowych, odpowiedzialnych za marszczenie brwi, dokonywana jest seria mikrouszkodzeń termalnych. Efekt jest natychmiastowy i trwa blisko rok, a więc dłużej niż przy zastosowaniu neurotoksyny.

Nową metodą można też leczyć nadpotliwość (zabieg ThermiDry) - gruczoły potowe pod pachami zostają zablokowane przez kontrolowane podgrzanie w znieczuleniu miejscowym.

Przełom w ginekologii

Beziniekcyjna technologia radiofrekwencji stanowi przełom w ginekologii estetycznej, będąc jednocześnie alternatywą dla dotychczas stosowanych zabiegów laserowych.

- Zabieg ThermiVa bezinwazyjnie regeneruje kobiece narządy intymne w terapiach zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych niedoskonałości – mówi Gułaj. – Jego zaletą jest wyjątkowa nieinwazyjność i bezpieczeństwo zabiegów. Polega na podgrzewaniu leczonych tkanek za pomocą specjalnej głowicy i jest zupełnie bezbolesny, wręcz przyjemny.
Zabieg zwiększa napięcie i poprawia nawilżenie ścian pochwy, odmładza narządy, leczy nietrzymanie moczu czy zanikowe zapalenie pochwy. Jego efekty są natychmiastowe, a pacjentka nie wymaga rekonwalescencji.

Urządzenie, w które wyposażony jest białostocki gabinet, ma certyfikat Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA).

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1591 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39