Wiele kobiet obawia się przejazdów z obcymi mężczyznami i z reguły dotyczy to nie tylko Bolta, ale i innych przewoźników. W związku z tym firma wpadła na dość nietypowy pomysł. Uruchamia kategorię "Kobiety dla Kobiet". Opcja ta pozwala łączyć pasażerki oraz kierowczynie. Od środy (6.07) każda z pań będzie mogła zamówić przejazd, gdzie za kierownicą znajdzie się kobieta. Na początku taka możliwość będzie dostępna w 9 polskich miastach: Białymstoku, Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Lublinie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze.
- Bezpieczeństwo i komfort osób korzystających z aplikacji Bolt jest dla nas priorytetem. Prowadzimy intensywne działania, mające na celu poprawienie bezpieczeństwa przejazdów taksówkami, takie jak weryfikacja kierowców w czasie rzeczywistym czy cykl szkoleń z zakresu bezpieczeństwa. Te ostatnie zostały już docenione także przez branżę, która zaczyna wprowadzać podobne rozwiązania, wzorowane na naszych materiałach. Uruchomienie kategorii "Kobiety dla Kobiet" to kolejny nasz krok, który nie tylko zwiększa bezpieczeństwo pasażerek i kierowczyń, ale ma głównie na celu zachęcenie kobiet do zawodu kierowcy. To także dowód na to, że jako firma chcemy się rozwijać i nieustannie polepszać jakość usług, świadczonych za pomocą naszej aplikacji - mówi Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce.
Należy podkreślić też fakt, że w aplikacji Bolt za równo dla kierowców, jak i kierowczyń, jest opcja pozwalająca na śledzenie przejazdu oraz przycisk alarmowy łączący z numerem alarmowym 112 bezpośrednio z aplikacji. Oprócz tego kobiety, które pracują w Bolcie będą też miały możliwość odrzucić przejazd np. w przypadku jeśli stwierdzą, że został on zamówiony przez mężczyznę.
- Cieszymy się, że Bolt wprowadza kategorię dla kobiet. Jazda samochodem prowadzonym przez kobietę znacząco wpływa na poczucie bezpieczeństwa pasażerek, zarówno komunikacyjnego jak i osobistego. Liczymy na to, że usługa ta zachęci panie również do podejmowania pracy w charakterze kierowcy i że dzięki temu dostępność taksówek oferujących taką opcję będzie coraz większa - komentuje Jolanta Gawęda z fundacji Feminoteka.
Bolt liczy bez wątpienia na to, że takie udogodnienia sprawią, że więcej pań zdecyduje się na pracę w firmie. Kierowczyniami może zostać każda z kobiet, która jest pełnoletnia, ma prawo jazdy kat. B, uzyska zaświadczenie o niekaralności i wykona badania lekarskie oraz psychologiczne. Może podjąć pracę na umowę lub założyć własną działalność. Pierwsza opcja jest szybsza, jak informuje przewoźnik, dzięki niej można zasiąść za kierownicą w ciągu 2-3 dni. Z kolei działalność wiąże się z niższymi podatkami. Przewoźnik zachęca do współpracy także osoby bez własnych samochodów, oferując opcję wynajmu pojazdu.
justyna.f@bialystokonline.pl