Tańcowianki w Supraślu

dodane dnia: 2012-06-12 przez: cmg02
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2012-06-23
Zapraszamy na szalone tańce z przytupem, hulanki, radosne ludowe zabawy!

Główna atrakcja tegorocznego wieczoru sobótkowego - koncert zespołu Gęsty Kożuch Kurzu, laureatów Starej Tradycji 2012.

Dodatkowe atrakcje to:
- koncert muzyki bretońskiej,
- warsztaty tańców polskich i bretońskich prowadzonych przez Przemysława Bogusławskiego i Marcina Lorenca, twórców Łódzkiej Pograjki oraz Joannę Sasinowską
- UTRWALACZ akcja fotograficzna kolektywu Gęsia Skórka (każdy będzie mógł wziąć udział w stylizowanej sesji zdjęciowej)
- ognie sobótkowe,
- opowieść o kwiecie paproci,
- warsztaty robienia wianków,
- puszczanie wianków,
- lampiony wypuszczone w niebo na zakończenie zabawy.

W planach również warsztaty tradycyjnych tańców francuskich i bretońskich.
Warsztaty poprowadzą:
Magdalena Dąbrowska, Maciej Knopa i Aleksandra Kołomecka, do tańca zagra duet: Rafał Kwietniewski (akrodeon diatoniczny) i Tomasz Biela (gitara akustyczna).

Tańce tradycyjne są dla każdego, w każdym wieku i nie jest istotne, czy ma się doświadczenie, czy nie. Liczy się chęć spotkania drugiego człowieka i doświadczenia nowej energii wypływającej z piękna tańca i muzyki. Uczestnicy Tańcowiankowych warsztatów będą mogli nauczyć i zatańczyć najpopularniejsze i najciekawsze tańce z wielu regionów Francji. Zatańczymy między innymi: Andro, Hanter-dro, Chapelloise, Bourree, Scottish, Cercle cirassien, Rondeau i jeś0li czas pozwoli, wiele więcej.

Godz. 16.00 - 22.00
Plaża miejska w Supraślu
Wstęp wolny


Prowadzący
Magdalena Dąbrowska: aktorka, tancerka, prowadzi warsztaty aktorskie, animacji, oraz tańców tradycyjnych ( francuskie, bretońskie, baskijskie, portugalskie, włoskie).
W jej działaniach teatr i taniec zawsze szły w parze. Każdą wolną chwilę spędza gdzieś w Europie- na festiwalach grając spektakle, albo ucząc tańca i uczestnicząc w warsztatach. Fotografuje, filmuje, "kolekcjonuje" nowe tańce z całego świata, by po powrocie do kraju dzielić się "zdobyczami".

Maciej Knopa: Przez blisko 9 lat zajmował się tańcem irlandzkim i kulturą celtycką. Od niedawna szuka inspiracji tanecznych w coraz to nowych zakątkach świata- od Argentyny po Gruzję.

Aleksandra Kołomecka: Pierwszy raz z folkiem "celtyckim" i tańcami bretońskimi zetknęła się przez przypadek w 2002 roku na Festiwalu Kultury Celtyckiej w Dowspudzie. Od prawie 3 lat uczestniczy w potańcówkach folkowych w Warszawie. Umiejętności i doświadczenie zdobyte w Polsce rozwija uczestnicząc w festiwalach tańców tradycyjnych i potańcówkach "bal folk" we Francji oraz Belgii.
Miejsce imprezy
Supraśl, Plaża Miejska

2068 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39