Białystok Pozytywne Wibracje Festival 2012

dodane dnia: 2012-06-19 przez: cmg02
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Białystok Pozytywne Wibracje Festival 2012
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy:
2012-07-20 - 2012-07-21
Zapraszamy na trzecią edycję Pozytywne Wibracje Festival 2012.

Program:
20 lipca, piątek

godz. 12.30 - 18.00 - krwiobus (parking obok Pałacu Branickich)
godz. 17.00 - otwarcie bram
godz. 17.30 - pokazy filmów ze Szkoły Wajdy i WRiTV UŚ
godz. 19.00 - Ewa Szlachcic & Way No Way
godz. 20.00 - !DelaDap
godz. 21.30 - Ewa Bem - koncert z okazji 40-lecia
godz. 23.00 - Dimitri From Paris

21 lipca, sobota
godz. 12.30 - 18.00 - krwiobus (parking obok Pałacu Branickich)
godz. 17.00 - otwarcie bram
godz. 17.30 - pokazy filmów ze Szkoły Wajdy i WRiTV UŚ
godz. 19.00 - Eskaubei & Funky Flow
godz. 20.00 - Ania Rusowicz
Pokaz mody Eweliny Horosz
godz. 21.00 - Omar
godz. 23.00 - Angie Stone


O Artystach
Angie Stone (Angela Laverne Brown) rozpoczęła swoją przygodę z muzyką jako dziecko śpiewając w kościelnym chórze. Wykazywała także uzdolnienia sportowe, jej sukcesy w koszykówce nagradzane były stypendium aż do ukończenia szkoły. Zamiłowanie do muzyki i poezji ostatecznie zwyciężyło i gdy miała 16 lat została członkinią funkowego tria The Sequence. Później występowała w zespołach Vertical Hold i Devox, jednak prawdziwą karierę zrobiła jako solowa wokalistka. Wydany w 1999 roku pierwszy solowy album "Black Diamond" szybko uzyskał status platynowego. Świat porównywał Stone z Arethą Franklin, odnajdywał w jej twórczości powrót do klasycznego soulu i wpływ muzycznych idoli Angie, m.in. Donny'ego Hathaway'a i Curtisa Mayfielda. Niezwykła energia, wrażliwość oraz ciężka praca Angie pozwoliły jej w szybkim tempie wspinać się na kolejne szczeble kariery. Utworem "No More Rain (In This Cloud)" podbiła serca milionów fanów na całym świecie.
Kolejne albumy "Mahogany Soul" (2001), z którego pochodzi wielki przebój "I Wish I Didn't Miss You", "Stone Love" (2004), "The Art of Love & War" (2007) oraz "Unexpected" (2009) były sukcesami wydawniczymi i cieszyły się wielką popularnością. Najnowsza płyta "Rich Girl" zapowiedziana jest na jesień, a promuje ją wydany właśnie singiel "Do What I Gotta Do", który pd względem muzycznym nawiązuje do złotych lat neo-soulu spod znaku Soulquarians czy D'Angelo. Na funkującym, bujającym podkładzie Angie śpiewa o nowym życiu i nowych szansach.
Dotychczas wokalistka trzykrotnie odwiedziła Polskę, ostatnio - w ramach koncertu inaugurującego objęcie przez Polskę prezydencji w Radzie UE (1 lipca 2011 roku), podczas którego wykonała cover "W moim ogrodzie" zespołu Daab.
Artystka jest znana z tego, że lubi mieć bliski kontakt ze swoimi fanami - rozmawia z nimi na koncertach, dzieli się swoimi przemyśleniami i życiową filozofią. "Gdyby to ode mnie zależało, poświęcałabym czas każdemu z moich fanów z osobna" - mówi Angie. "Najważniejsza jest dla mnie autentyczność, prawdziwe emocje, dlatego podczas każdego koncertu zostawiam na miejscu cząstkę siebie."

Omar, zwany ojcem chrzestnym brytyjskiego soulu, cieszy się wielkim szacunkiem światowej branży muzycznej. Na jego ostatnim albumie "Sing (If You Want It)" artyście towarzyszą jego fani, wśród których znalazły się także gwiazdy światowej muzyki - Stevie Wonder, Angie Stone, Estelle czy Common. Współpracował także z D'Angelo.
Pierwszy album artysty "There's Nothing Like This" z wielkim przebojem o takim samym tytule ukazał się w 1990 roku. Zarówno krążek jak i utwór zajęły czołowe miejsca na brytyjskich listach przebojów, nagranie zagościło także na kompilacji Pozytywne Wibracje vol. 7. Utwór ten uważany jest za jeden z najpiękniejszych przebojów muzyki acid jazzowej w historii.
W kolejnych latach ukazały się kolejne bardzo przychylnie przyjęte albumy Omara pt. "Music" (1992), "For Pleasure" (1994), "This Is Not A Love Song" (1997), "Best By Far" (2001) oraz wspominany wyżej "Sing If You Want It" (2006).
Obdarzony oryginalnym i bardzo niskim głosem Omar, oraz znany z podobnej barwy głosu Seal, są często zestawiani i podziwiani przez dziennikarzy oraz środowisko muzyków. Także z tego powodu Omar jest rozchwytywany przez inne wybitne gwiazdy do wykonywania wspólnych duetów lub nowych interpretacji swoich wielkich przebojów.

!DelaDap tworzy niepowtarzalną muzyczną formułę, łączącą dźwięki muzyki romskiej z klubowymi czy elektronicznymi brzmieniami. Balansują też między folkiem a jazzem, zabarwionymi muzyką bałkańską, latynoską i cygańską. Inspiruje ich także muzyka żydowska, węgierska i indyjska. To muzyka świata, gdzie wyraźnie słychać fascynację nieograniczonymi możliwościami łączenia wielu dźwięków. Tym samym !Deladap pozostają wierni własnemu, wypracowanemu stylowi, dziś określanemu mianem "nu jazz", "urban gypsy", czy też "nu gypsy". Są obecni na dziesiątkach kompilacji na wszystkich kontynentach. Projekt !Deladap powstał 11 lat temu - w 2001 roku w Pradze dzięki inicjatywie producenta, muzyka i DJ a Staniego Vany. Początkowo trio, z czasem powiększyło się o nowe nazwiska. Nazwa !Deladap pochodzi z języka Romów i znaczy: "taniec", "rytm", "popychać coś do przodu", "poddawać się rytmowi". Skład zespołu zmienia się na koncertach - muzyków wspierają ich goście z całego świata. Zadebiutowali w 2004 roku (płyta "Cigani Ruzsa") jednak szczególnie popularna stała się piosenka "Dela Paji" z drugiej płyty "Dela Paji" (2006), gdzie delikatny głos wokalistki przeplata się z akustyczną gitarą i akordeonem. Popularność w kolejnych latach przyniosły !Deladap w szczególności takie utwory jak "Angelo", "Milaji", "Jeg Tan" czy "Cigani". Ważne dla formacji okazały się koncerty na żywo i tournee w latach 2003-06, kiedy to zespół grał w różnym składzie i z różnymi gośćmi z całego świata jak np. z Leonsią Erdenko czy Ewą Banyakovą. Obecnie zespół tworzy swoją muzykę w Wiedniu. Tegoroczny come back zapowiada się szczególnie atrakcyjnie z powodu powrotu do składu swojej pierwszej i najlepszej wokalistki Melidny Stoiki.

Ewa Bem karierę artystyczną rozpoczęła w 1969 roku w Grupie Bluesowej "Stodoła". Jako solistka zadebiutowała w 1970 roku z kwartetem Zbigniewa Seiferta i śpiewała z różnymi zespołami. W 1972 roku zdobyła I nagrodę na konkursie wokalistów jazzowych w Lublinie.
Jest obok Aleksandra Bema i Andrzeja Ibka współtwórczynią legendarnej formacji Bemibek. Ten, nietypowy w muzyce polskiej zespół - czujący się równie dobrze w jazzie i muzyce pop - śpiewał na festiwalu Jazz Jamboree '71, dokonał licznych nagrań dla Polskiego Radia, koncertował w kraju i zagranicą, zdobył wiele nagród i wyróżnień na prestiżowych konkursach i festiwalach (m.in. nagrody Jazz nad Odrą '71, na festiwalu piosenki Opole '71, nagroda festiwalu wokalistów jazzowych Lublin '71). Po zmianach personalnych, grupa zmieniła nazwę na Bemibem. Zespół wydał płytę "Bemowe Frazy" Zmieniła się także stylistyka zespołu, zmierzająca teraz coraz wyraźniej wokalistyką Ewy Bem do jazzu.
Ewa Bem od 40 lat nagrała kilkanaście płyt solowych oraz współpracowała z czołówką najważniejszych polskich muzyków jazzowych (Andrzej Jagodziński, Wojciech Karolak, Henryk Miśkiewicz, Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Wegehaupt, Kazimierz Jonkisz, Joachim Mencel i inni) i czołowymi polskimi orkiestrami (Kukla Band, Jazz Orchestra Macieja Pawłowskiego). Współpracowała też z gitarzystą Janem Borysewiczem, śpiewaczką operową Małgorzatą Walewską, Andrzejem Zauchą, Kubą Badachem i Dorotą Miśkiewicz.
To także zdobywczyni wielu nagród i wyróżnień, między innymi na festiwalach w Opolu, a także w plebiscytach Programu III Polskiego Radia i miesięcznika Jazz Forum. Jest laureatką dwóch nagród Fryderyk. Występowała nie tylko w Polsce, lecz w wielu innych krajach zagranicy (m.in. na Kubie, w Indiach, Szwecji i innych krajach skandynawskich, Czechosłowacji, także w krajach Europy Zachodniej oraz w USA i Kanadzie).

Ania Rusowicz jest obecnie jedyną polską wokalistką, śpiewającą prawdziwy big-bit. Jednak droga do tego była wyboista i wiodła przez różnorodne stylistycznie ścieżki muzyczne. W latach 2005-2007 współtworzyła zespół Dezire (nominacja do Fryderyków w kategorii hip-hop/r&b za album Pięć Smaków). Kolejne lata poświęciła studiowaniu psychologii i tworzeniu własnych kompozycji, co zaowocowało powstaniem zespołu IKA, którego Ania jest współzałożycielką wraz z mężem, perkusistą Hubertem Gasiulem (m.in. Wilki). Zaśpiewała także w duecie z zespołem Czarno-Czarni w piosence Kwiat nienawiści.
W 2011 roku pojawiła się na festiwalu w Opolu z recitalem poświęconym pamięci swojej zmarłej w 1991 r. mamy, Ady Rusowicz i natychmiast zachwyciła opolską publiczność. Pierwsza solowa płyta "Mój Big-Bit", nad którą pracowała przez kilka miesięcy składa się z dwunastu piosenek. Sześć z nich pochodzi z repertuaru Ady Rusowicz wykonywanych z zespołem Niebiesko-Czarni na przełomie lat 60' i 70'. Pozostałe sześć utworów to autorskie dzieło Ani. W ten sposób udowodniła, że posiada najbardziej bigbitowe korzenie w kraju. Doskonale czuje ten styl, komponuje, pisze teksty piosenek, które zapadają w pamięć po pierwszym odsłuchaniu. Utwory w wykonaniu Ani Rusowicz są jak wehikuł czasu, który teleportuje do złotych czasów polskiej muzyki spod znaku big-bitu. Sukces artystki polega na wiernym odtworzeniu klimatu lat 60' i 70' połączonym z twórczą nowoczesną aranżacją utworów.
Zdobywczyni czterech nagród Fryderyk 2012 w kategoriach Wokalistka Roku, Płyta Roku Pop, Produkcja Muzyczna Roku i Debiut Roku wystąpi w Białymstoku po raz pierwszy.

Eskaubei & Funky Flow - to projekt wykonawców reprezentujących dwa różne nurty muzyczne, a w połączeniu dający efekt, który można nazwać instrumentalnym hip-hopem z elementami funky i fusion. Koncerty grupy to przede wszystkim potężna dawka energii, groove`u i scenicznych umiejętności. Oryginalne podejście do tematów utworów jak i nie schematyczne rozwiązania muzyczne tworzą mieszankę wybuchową. Zespół ze wspólnym materiałem debiutował w październiku 2010 na scenie Live - jednego z najlepszych klubów koncertowych w Polsce. Supportował takich wykonawców jak: Afromental, Łąki Łan, Afro Kolektyw czy Pezet.

Ewa Szlachcic i Way No Way to grupa sześciu muzyków pochodzących z Białegostoku. Dlatego też ich występ na festiwalowej scenie na dziedzińcu Pałacu Branickich ma dla zespołu szczególne znaczenie. Także organizatorzy festiwalu podkreślają, że ważne jest dla nich wspieranie lokalnych talentów i pokazanie całej Polsce, jak zdolni artyści pochodzą z Białegostoku. Muzyka grupy to połączenie trzech szeroko rozumianych gatunków muzycznych: funku, popu i soulu w połączeniu z ciepłym, niekiedy drapieżnym, głosem Ewy Szlachcic. W styczniu tego roku pojawił się debiutancki album grupy Fotografie, zawierający 17 autorskich kompozycji. Wokalistka, znana między innymi z programu The Voice of Poland, jest laureatką wielu nagród i konkursów muzycznych.


Bilety oraz karnety na Białystok Pozytywne Wibracje Festival 2012 dostępne są już w sprzedaży ogólnopolskiej - zarówno w punktach sprzedaży, jak i systemach internetowych:
eBilet (www.ebilet.pl)
Eventim (www.eventim.pl)
Ticketpro (www.ticketpro.pl)
kasy biletowe w salonach Empik w całej Polsce
ogólnopolska sieć sklepów Media Markt i Saturn

Dostępne są również w następujących kasach biletowych w Białymstoku:
EMPiK Rynek, ul. Sienkiewicza 3, Białystok,
EMPiK Galeria Alfa, ul. Świętojańska 15, Białystok,
EMPiK Galeria Biała, ul. Czesława Miłosza 2, Białystok,
EMPiK Hetman, ul. Hetmańska 16, Białystok,
Media Markt Białystok Galeria Biała, ul. Czesława Miłosza 2, Białystok,

oraz m.in. w następujących kasach biletowych w Warszawie:
Kasa Sali Kongresowej 22 656 72 99 (www.kongresowa.pl)
Kasa Eventim (dawniej Kasa ZASP) 22 590 69 15

Ceny biletów:
20 i 21 lipca 2012

Cena brutto (zawiera 8% VAT) 
Dziedziniec wstępny - 70,00 zł
Golden Circle - 100,00 zł
VIP - 500,00 zł

20 lipca 2012
Dziedziniec wstępny - 45,00 zł
Golden Circle - 60,00 zł
VIP - 300,00 zł

21 lipca 2012
Dziedziniec wstępny - 45,00 zł
Golden Circle - 60,00 zł
VIP - 300,00 zł

Pakiet "VIP" (wyłącznie dla osób pełnoletnich) zawiera m.in.:
1. Bilet na festiwal w strefie Golden Circle (miejsca bezpośrednio przed sceną),
2. Osobne wejście tylko dla VIP,
3. Catering w specjalnej strefie chillout VIP, w formie szwedzkiego stołu, składający się z ciepłych i zimnych przekąsek,
4. Alkohol oraz napoje bezalkoholowe serwowane na miejscu.

Białystok Pozytywne Wibracje Festival wspiera Białostocki Szlak Kulinarny, który tworzy ponad 30 różnorodnych restauracji serwujących kuchnię polską, europejską i światową, przesiąkniętą wielokulturowością regionu.

Białystok Pozytywne Wibracje Festival sfinansowano ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.

Dodatkowe informacje
www.bialystok.pozytywnewibracje.pl

Organizator
Agencja Jamboree Sp. z.o.o.

Patronat Medialny
Portal Miejski BiałystokOnline
Miejsce imprezy
Białystok, dziedziniec Pałacu Branickich

2151 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39