Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2013-12-31
Zapraszamy na
Galowy Koncert sylwestrowy.
Wystąpią:
- Agnieszka Schwebler-Tomaszewska – sopran,
- Tomasz Krzysica – tenor,
- Kazimierz Dąbrowski – dyrygent, prowadzenie koncertu ,
- Hanna Różankiewicz – sopran,
- Podlaska Orkiestra Salonowa
W przerwie koncertu – cocktail
W repertuarze utwory m.in. Fr. Lehara, J. Straussa, E. Kalmana, G. Verdiego.
AGNIESZKA SCHWEBLER-TOMASZEWSKA (sopran liryczny) – solistka Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. Absolwentka Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku, studia wokalne kontynuowała na Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki oraz Prezydenta Gdańska. Laureatka I Nagrody Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Ady Sari (2005), finalistka Międzynarodowego Konkursu Moniuszkowskiego (2010), zdobywczyni Nagrody dla Najlepszego Śpiewaka Internationale Sommerakademie der Universität Mozarteum (2004).
Debiutowała w 2005 roku na scenie Schlosstheater Schönbrunn w Wiedniu partią Armidy („Rzekoma ogrodniczka”). Była solistką Hamburskiej Opery Narodowej (2005-2007), śpiewała też na scenie Opery Krakowskiej, Bydgoskiej, Wuppertal, Duesseldorf, Schloss Theater Schonbrunn w Wiedniu. Obecnie współpracuje z Teatrem Wielkim w Warszawie oraz Badische Staatsoper Karlsruhe. W swoim repertuarze posiada partie operowe, m.in: Paminy („Czarodziejski flet”), Zuzanny („Wesele Figara”), Donny Anny („Don Giovanni”), Cleopatry („Juliusz Cezar”), Hanny („Straszny Dwór”). Brała udział w wielu festiwalach (m. in. Salzburger Festspiele, Die Hamburger Ostertöne, Hamburger Mozartwochen, Gaude Mater, Festiwal Muzyki Polskiej). Uczestniczyła w prawykonaniach dzieł napisanych przez Jana A.P. Kaczmarka: na Jubileusz 25-lecia „Solidarności” („Kantata o wolności”) oraz w 50-tą rocznicę czerwca poznańskiego („Oratorium 1956”). Odbyła tournee po Izraelu z Izrael Philharmonic Orchestra Zubina Mehty, wystąpiła też w Royce Hall w Hollywood u boku Leszka Możdżera, w koncercie poświęconym muzyce filmowej Jana A.P. Kaczmarka. Nagrywała dla radia i telewizji.
TOMASZ KRZYSICA (tenor) – solista Warszawskiej Opery Kameralnej. Absolwent gdańskiej Akademii Muzycznej, jeszcze jako student uczestniczył w kursach mistrzowskich, m.in. u Fedory Barbieri, Rolanda Paneraia, Siegfrieda Lorentza i Ryszarda Karczykowskiego. Laureat Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (III nagroda i Nagroda Specjalna, 1999), Międzynarodowego Konkursu Głosów Operowych „Rosetum” w Mediolanie (I nagroda, 2001) i Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki w Warszawie (II nagroda i Nagrody Specjalne, 2001). Otrzymał „Premio Basiola” – nagrodę włoskiej krytyki muzycznej dla najciekawszej osobowości artystycznej w 2001 roku. W 2003 roku otrzymał wyróżnienie Jury na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Hariclea Darclee w Braili (Rumunia). Debiutował w 1999 roku partią Lenskiego w „Eugeniuszu Onieginie” w Operze Bałtyckiej, a w 2000 roku związał się z Warszawską Operą Kameralną, gdzie śpiewa m.in.: Tamina w „Czarodziejskim flecie”, Ferranda w „Cosi fan tutte”, Ottavia w „Don Giovannim”, Belmonta w „Uprowadzeniu z Seraju” Mozarta. W 2001 roku zaproszono go do udziału w premierze „Otella” Verdiego na scenie Opery w Tuluzie. W Teatrze Wielkim w Warszawie wykonywał partię Pruniera w „La rondine” Pucciniego i Narrabotha w „Salome” Straussa. Posiada także szeroki repertuar oratoryjno-kantatowy, wykonując m.in. utwory Bacha i Mozarta. Regularnie występuje w warszawskiej Filharmonii Narodowej. Mszę „In tempore belli” Haydna śpiewał w paryskim Théatre des Champs-Elysées i podczas Festiwalu w Nantes z towarzyszeniem Francuskiej Orkiestry Narodowej, „Requiem” Mozarta – na Festiwalu w Saint-Denis z filharmonikami francuskimi. Brał udział w prawykonaniu światowym utworu „Magnificat” W. Kilara.
KAZIMIERZ DĄBROWSKI – dyrygent, urodzony w Białymstoku, gdzie ukończył szkołę muzyczną w klasie śpiewu prof. Violetty Bieleckiej. Absolwent Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki na Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie – w 2008 roku uzyskał dyplom w specjalności dyrygentura symfoniczno-operowa. Brał udział w projektach operowych jako asystent dyrygenta i dyrygent, prowadząc przedstawienia na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej i Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. We wrześniu 2009 roku zdobył III nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów „Craiova 2009”. Brał udział w kursie mistrzowskim w Austrii. Stypendysta Keimyung University i Fundacji Pro Polonia Society w Daegu w Korei Południowej, laureat Stypendium Młodym Twórcom, fundowanego przez Prezydenta Białegostoku. Od września 2008 roku jest dyrektorem artystycznym Suwalskiej Orkiestry Kameralnej, prowadzi również orkiestrę symfoniczną i kameralną Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku. Dwa lata temu ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, od 2011 roku prowadzi zajęcia na białostockim wydziale UMFC.
HANNA RÓŻANKIEWICZ (sopran) – absolwentka studiów I stopnia na Wydziale Instrumentalno – Pedagogicznym UMFC w Białymstoku, w klasie śpiewu solowego prof. Cezarego Szyfmana. Obecnie studentka I roku studiów II stopnia UMFC, w klasie śpiewu solowego dr Doroty Radomskiej. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła także w trakcie kursów i warsztatów prowadzonych przez m.in. prof. Urszulę Kryger, prof. Annę Radziejewską, prof. Jadwigę Rappe, Jacka Laszczkowskiego. Od 2011 roku pracuje w Operze i Filharmonii Podlaskiej, na stałe współpracuje też z orkiestrą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Wydziału Instrumentalno – Pedagogicznego w Białymstoku, orkiestrą symfoniczną OiFP oraz Suwalską Orkiestrą Kameralną. Dwa lata temu wystąpiła na scenie Białostockiego Teatru Lalek jako Zuzanna w studenckiej realizacji „Wesela Figara” Mozarta, obecnie gra Meg Giry w musicalu „Upiór w operze” w reż. Wojciecha Kępczyńskiego. Laureatka II miejsca na I Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Hetmanowej Branickiej w Białymstoku (2010), stypendystka Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wyróżniające osiągnięcia w nauce oraz sukcesy artystyczne.
PODLASKA ORKIESTRA SALONOWA – 17-osobowy zespół o składzie instrumentalnym: kwintet smyczkowy, flet, klamet, obój/trąbka, puzon, perkusja, instrumenty klawiszowe. Jego członkowie to doświadczeni muzycy o wysokich kwalifikacjach – najzdolniejsi absolwenci białostockiej uczelni muzycznej i członkowie orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej, gwarantujący wysoki poziom wykonawczy koncertu.
Godz. 20.00
Bilety:
100 zł/os. do dnia 23.12.2013 r. oraz
120 zł od osoby po 23.12.2013 r.
do nabycia kasie Kina Forum lub www.bilety.bok.bialystok.pl
ul. Legionowa 5, tel 85 7422370
www.bok.bialystok.pl