Krajowe mistrzostwa. Pływacy Juvenii z medalami

2018.07.16 14:19
Czerwiec i lipiec to dla młodych pływaków moment, kiedy kończy się sezon startowo-szkoleniowy oraz czas, gdy dochodzi do ważnych zawodów w ramach mistrzostw Polski, na których nie zabrakło zawodników Juvenii Białystok.
Fot: Juvenia Białystok
Złoty i brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów 15-letnich - Paweł Kowalewski

W niedzielę (15.07) zakończyły się trzydniowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich w Oświęcimiu. Kapitalnie na tych zawodach wypadł Paweł Kowalewski - zdobywca dwóch medali. Reprezentant Juvenii wywalczył złoto na 100 m stylem grzbietowym i brąz na dystansie dwukrotnie dłuższym.

Klubowy kolega Pawła - Sebastian Greczan - był bliski wystąpienia w finale B, lecz ostatecznie sztuka ta mu się nie udała i na 200 m stylem motylkowym zajął on miejsce numer 19.

Dwa tygodnie wcześniej (29.06-1.07) - w Olsztynie - odbyły się mistrzostwa Polski 14-latków. Z tych zawodów pływacy Juvenii wrócili wprawdzie bez krążków, aczkolwiek wielu z nich osiągnęło swoje "życiówki". Aleksandra Bieńkowska była 9. finale B na 400 m stylem zmiennym, Julian Pytel zajął 6. lokatę w finale B na 100 m stylem motylkowym, zaś drużyna sztafetowa chłopców na 4 x 100 m stylem dowolnym - w składzie Kacper Jakubowski, Kacper Sadowski, Julian Pytel, Aleksander Jurgiel - z czasem 4:01,24 uplasowała się na pozycji numer 12.

Również młodsi reprezentanci białostockiego zespołu w ostatnich tygodniach nie próżnowali. Sportowcy w wieku 13 lat startowali w Ostrowcu w II Rundzie Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików, skąd przywieźli 4 brązowe medale, co w klasyfikacji klubowej pozwoliło zająć Juvenii miejsce na najniższym stopniu podium. Ich rok młodsi koledzy toczyli bój w podobnych zawodach, tyle że rozgrywanych w Suwałkach, gdzie zgarnęli 17 krążków.